Головна особливість документального кіно, що вирізняє його серед усіх інших форм мистецтва, полягає в тому, що основні складові – тобто саме життя – не підконтрольні творцям. Ця чудова й водночас сумна обставина робить процес виробництва непередбачуваним – особливо коли йдеться про презентацію фільму, якого ще не існує.
У своїй лекції я розповім, що це означає для процесу створення фільму та його пітчингу. Зокрема поставимо прості запитання з непростими відповідями. Наприклад, що ми шукаємо? Хто такий персонаж? Чи має пітч-трейлер свій драматургічний розвиток? У чому різниця між історіями та подіями? Як виглядає мозок того, хто ухвалює рішення?
Я спробую дати деякі відповіді – з надією, що вони надихнуть вас поділитися власними. А ще краще – сформулювати власні запитання.
Адже коли йдеться про мистецтво, запитання набагато цікавіші за відповіді.
Мікаел Опструп – фахівець із розробки міжнародних документальних проєктів, консультант зі створення трейлерів, організації спільного виробництва, планування та проведення воркшопів. Автор книги THE UNCERTAINTY – book about developing Character driven Documentary («Невизначеність – книга про те, як розвивати документальний фільм, зосереджений на персонажах»). З 2011 по 2019 рік керував навчальною програмою в Європейській документальній мережі (EDN). Ініціатор і редактор «Посібника з копродукції» від EDN.
Виступав експертом, наставником і модератором на фестивалях IDFA (Нідерланди), Hot Docs (Канада), Nordisk Panorama (Північна Європа), Інституту документального кіно (Чехія), Baltic Sea Docs (Латвія), Docs Barcelona (Іспанія), In-Docs (Індонезія), Dox Box (Сирія та Німеччина) та інших. Розробив і очолював низку міжнародних воркшопів. Кілька десятиліть продюсував міжнародні документальні фільми; останні – як співвласник компанії Final Cut Productions у Копенгагені, Данія (2002–2009).
Подія проводиться у співпраці Docudays UA з Посольством Данії в Україні.