
Велика металева брама відчиняється, і заїжджають поліцейські фургони. Виходять чоловіки — кожен зі своєю історією. Стіни, кам’яні сходи, зали суду, кулуари, сльози, крики. Марсельський суд захлинається від кількості справ, пов’язаних із наркотиками. Підсудні — керівники економіки хаосу, дрібні працівники наркобізнесу, діти, які виросли самі по собі. Внизу кипить порт і гуде місто — теж зранені, але прекрасні.
Творча команда:
Режисерська робота: Аліс Одьо, Жан-Робер Вьялле
Продюсування: Бруно Нагон
Операторська робота: Антуан Еберле, Жан-Робер Вьялле
Звук: Жан-Мішель Трезалле, Дамʼєн Ґійом, Жером Вічак
Виробництво
Thomas Morvan

Режисер/-ка
Жан-Робер Вьялле
Жан-Робер Вьялле — французький режисер, письменник і журналіст, лауреат Премії Альбера Лондре за трилогію «Вбивство праці», у якій глибоко вивчаються реалії глобалізованих корпорацій. Працює переважно з такими темами: розколи у сучасному суспільстві, сірі зони влади, соціальне насильство та екологічні катастрофи, спричинені неоліберальним капіталізмомВибрана фільмографія
«Наркотики» (2025), «Чоловіки» (2019), «Людина з’їла Землю» (2019), «Поки смерть не розлучить нас» (2015), «Злий погляд» (2015), «Франція лицем до лиця (2013), «Вбивство праці» (2009), «Жінка, яку потрібно знищити» (2006), «Загублені діти Транквіліті-Бей» (2005)

Режисер/-ка
Аліс Одіо
Аліс Одьо вже майже десять років створює документальні фільми про те, як марсельська пенітенціарна адміністрація працює з правопорушниками. Приклад такої стрічки — «Інсайдери», переможець номінації «Найкращий фільм» на Лондонському міжнародному фестивалі документального кіно, знятий у співавторстві з Жан-Робером Вьялле і відібраний до програми ACID на Каннському кінофестивалі 2019 року. Цій темі присвячений і новий проєкт режисерки — «Наркотики» (також у співпраці з Жан-Робером Вьялле), запланований на 2025 рік. Крім того, Одьо брала участь у численних журналістських розслідуваннях для Arte, France Télévisions та RTBF. Її стрічка «Зроблено у Франції», знята спільно з Софі Нівель-Кардиналь на теренах Гази й Європи, розповідає про революційний судовий процес проти французького виробника зброї за співучасть у воєнних злочинах. А дебютний документальний фільм — «Замбія: хто наживається на мідних копальнях?» (2012) — приніс мисткині Премію Альбера Лондре.
Вибрана фільмографія
«Наркотики» (2025), «Французька зброя: на службі війни» (2020), «Чоловіки» (2019), «Поки смерть не розлучить нас» (2015), «Злий погляд» (2015), «Замбія: хто наживається на мідних копальнях?» (2011)