Показ та обговорення роботи Жанни Кадирової «ВПО»

Рік
2025
Країна
Україна
Режисер/-ка
Жанна Кадирова
Документальний фільм «ВПО» розповідає історію евакуації скульптури «Орігамі» Жанни Кадирової, створеної у 2019 році в парку Ювілейний у Покровську, Донецької області. 30 серпня 2024 року, у часи війни, вона була демонтована та вивезена з міста. Фільм фіксує процес демонтажу, розповіді очевидців та символічне значення цієї події, яка відбувалася під час примусової евакуації місцевого насерення. Це не просто історія про скульптуру — це історія про втрату, переміщення та намагання зберегти культурну спадщину в умовах війни.

(Не)рухома культурна спадщина


Показ та обговорення роботи Жанни Кадирової «ВПО» в межах тематичної дискусії міждисциплінарної мистецької програми DOCU/СИНТЕЗ, присвяченої культурній спадщині, а саме проблемі евакуації із загрожених територій. За офіційними даними Міністра культури та стратегічних комунікацій України, на прифронтових територіях нараховують 6 мільйонів об’єктів рухомої культурної спадщини. Яка позиція у державних інституцій щодо питання евакуації? Яка пріоритетність у порятунку культурної спадщини під час повномасштабної війни? Чи береться до уваги позиція громади та локальних спільнот? Чи працюють в такому випадку самоорганізація та особисті ініціативи?

Спікер(к)и: Жанна Кадирова, Леонід Марущак, TBA.

Модераторка: Олександра Набієва.

 

Творча команда:
Режисерська робота: Жанна Кадирова
Операторська робота: Наталка Д’яченко
Монтаж: Жанна Кадирова, Наталка Д’яченко
Режисер/-ка
Жанна Кадирова
Жанна Кадирова — українська художниця, народилася 1981 року в Броварах. Закінчила скульптурне відділення Державної художньої середньої школи імені Тараса Шевченка в Києві. Працює з різними медіа, включаючи скульптуру, мозаїку, фотографію, відео, інсталяцію та перформанс. Була учасницею групи Р.Е.П. (Революційний Експериментальний Простір). Лауреатка Her Art Prize (2025), Національної премії України імені Тараса Шевченка (2024), Головної премії PinchukArtCentre Prize (2013) та Премії імені Казимира Малевича (2012). Учасниця численних міжнародних виставок, а також багатьох проєктів, присвячених темам війни, міграції та урбаністичних трансформацій. Її роботи входять до численних приватних і публічних колекцій по всьому світу, зокрема до Centre Georges Pompidou (Париж, Франція). Живе та працює в Києві.
22 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 6 — 13 
червня 2025
Дорога трудових мігрантів
DOCU/СИНТЕЗ
Дорога трудових мігрантів
Рік
1978
Країна
Швеція, Туреччина
Тривалість
60’
DOCU/СИНТЕЗ
Сто дітей в очікуванні на потяг
DOCU/СИНТЕЗ
Сто дітей в очікуванні на потяг
Рік
1988
Країна
Чилі
Тривалість
56’
DOCU/СИНТЕЗ