Андрій Загданський

режисер, продюсер, сценарист
Освіта
Київський державний інститут театрального мистецтва в Києві
Біографія
Міжнародний режисер Андрій Загданський, лауреат численних нагород, закінчив Київський державний інститут театрального мистецтва імені Карпенка-Карого.

У його першому повнометражному документальному фільмі, знакові стрічці «Тлумачення сновидінь» (1990), діалог режисера з Зигмундом Фройдом зіставлений з історією Радянського Союзу. Результат вийшов «цікавим і провокативним» (Вінсент Канбі, The New York Times), «приголомшливим поєднанням фройдистського мислення та історії» (Boston Globe). Фільм отримав гран-прі найпрестижнішого документального кінофестивалю в Радянському союзі та подорожував кінофестивалями по всьому світу. У 1992 році Андрій з сім’єю переїхав до Сполучених Штатів.

Він є режисером низки повнометражних документальних фільмів, серед яких:
«Вася» (2002), новаторський фільм, у якому документальні кадри переплітаються з анімаційними вставками про радянського/російського андеграундного художника Василія Ситнікова;
«Костянтин та Миша» (2006) про авангардного діяча та поета-перформера Костянтина Кузьминського та його дружину Емму на прізвисько «Миша»;
«Помаранчева зима» (2007) — хроніки та дослідження політичного руху на київських вулицях у 2004 році, що згодом отримав назву «Помаранчева революція».

У 2010 році Андрій спродюсував і зрежисував свій найбільш особистий фільм «Мій батько Євгеній» про свого батька, також режисера Євгенія Загданського. «Мій батько Євгеній» — це «розумне, імпресіоністичне документальне кіно про хід історичного часу, як його сприймають батько і син» (Джордж Робінсон). У 2015 році Андрій завершив повнометражний документальний фільм «Вагріч і чорний квадрат» про свого загиблого друга, авангардного художника Вагріча Бахчаняна. Знову-таки, фільм-колаж поєднує документальні кадри, анімацію та постановочний театральний виступ у піднесеній данині чоловікові-вільнодумцю. У 2018 році Андрій завершив фільм «Михайло і Даниїл», «медитативний та споглядальний шедевр» (Джуліано Вівальді, Senses of Cinema). У 2019 році він завершив стрічку «Національний музей».
ВИБРАНА ФІЛЬМОГРАФІЯ:
Месія, або півтора міста (2022, режисер, продюсер), Національний музей (2020, режисер, копродюсер)
Компанія:

Подай свій проєкт до каталогу