Таїсія Кутузова

режисерка, сценаристка
Освіта
Український католицький університет у Львові
Біографія
Таїсія Кутузова (1993) — українська режисерка й операторка, що живе і працює у Києві. Вона народилася і виросла в Сімферополі. Після анексії Криму Таїсія переїхала до Львова, де закінчила Український католицький університет. Спеціальність: журналістика й операторська робота. З 2014 року Таїсія працює мультимедіа-журналісткою та відеографкою на «Радіо “Свобода”» і почала вивчати документалістику на воркшопах українського майстра Сергія Буковського.

Тим часом вона зняла і зрежисувала два короткометражні документальні фільми «Живі й Нескорені» (2016) та «Молодість 1927» (2017). У 2017 році вона почала знімати Сергія, головного героя фільму «Ти, бля, рота закрий!». Проєкт Таїсії одразу отримав підтримку київського фестивалю Docudays UA, що дало їй можливість створити короткометражний фільм «Ти, бля, рота закрий!» (2018) за менторства Романа Бондарчука.

Таїсія вирішила продовжувати знімати свого молодого героя Сергія на його шляху в політику і перетворити фільм «Ти, бля, рота закрий!» на свій повнометражний дебют. У травні 2020 року Таїсія отримала нагороду East/West Talent Lab на фестивалі goEast у Вісбадені.
ВИБРАНА ФІЛЬМОГРАФІЯ:
Закрий рота! (2021, режисерка)

Подай свій проєкт до каталогу