nate · Підтримай фестиваль! · Donate · Підтримай фестиваль! · Donate · Підтримай фестиваль! · Donate · Підтримай фестиваль! · Donate · Підтримай фестиваль! · Donate · Підтримай фестиваль! · Donate
«Жива бібліотека» – це інтерактивний захід, що надає людський вимір ідеї розмаїття. Ми організовуємо «Живу бібліотеку» й розшукуємо для неї унікальні «книжки», щоб надати «читачам» досвід діалогу та усвідомлення, наскільки життя реальної людини, яка представляє ту чи іншу вразливу групу в суспільстві, відрізняється від наших уявлень про нього.
Епідемія COVID-19 ще більше оголила вразливість та незахищеність людей, історії яких можна побачити в каталозі «Живої бібліотеки». Саме тому ми погодилися «Живу бібліотеку» перевести в онлайн і дати простір для знайомства з цими історіями задля підвищення толерантності в нашому суспільстві.
«Книжками» є діти та дорослі, стосовно яких у суспільстві існують упередження та стереотипи: люди зі спільноти ЛГБТІК+, феміністки та чоловіки-профеміністи, веган(к)и, жінки, які працюють у правоохоронних органах, підлітки, які вже мають досвід організації проєкту, батьки, що підтримують свою доньку-лесбійку, темношкірі люди та люди з інвалідністю, як-от незряча журналістка або адвокатка на візку, активісти, які працюють з безпритульними тощо.
Чекаємо на «читачів» та «читачок» «живих книжок» з 27 квітня по 2 травня з 15:00 до 18:00 на платформі Zoom!
Як проходить «Жива бібліотека» онлайн?
Як у живому, так і в онлайн-спілкуватися «читачі» мають дотримуватися певних рекомендацій:
Ми радимо поспілкуватися із «книгою», яку б ви точно не зустріли у повсякденному житті!
Історія
Перша «Жива бібліотека» (Human Library) з’явилась у 2000 році в Данії на музичному фестивалі Roskilde. Її концепцію розробила данська неурядова молодіжна організація «Зупини насильство» (Stop the Violence). Відтоді ця ідея стала дуже популярною й була втілена в життя в Україні також.
«Жива бібліотека» руйнує стіни між людьми через спілкування. Варто лише раз спробувати!
Якщо у вас виникають питання та пропозиції, звертайтеся до координаторки «Живої бібліотеки» Яни Салахової – yana.salakhova@docudays.ua.