Жива бібліотека

Вхід вільний

«Жива бібліотека» – це інтерактивний захід, що надає людський вимір ідеї різноманітності. Тут створюється безпечний простір для спілкування між людьми про їхній особистий досвід долання стереотипів та упереджень. Чекаємо на «читачів та читачок» з 22 до 26 березня включно в просторі IZONE (2-й поверх)!

 

Розклад роботи «Живої бібліотеки»:


22 березня: з 14.00 до 17.00

23–26 березня: з 14.00 до 18.30

 

Перша «Жива бібліотека» (Human Library) з’явилась у 2000-му році в Данії на музичному фестивалі Roskilde. Її концепцію розробила данська неурядова молодіжна організація «Зупини насильство» (Stop the Violence). Відтоді ця ідея стала дуже популярною й була втілена в життя в Україні також.

 

«Книжками» є діти та дорослі, стосовно яких у суспільстві існують упередження та стереотипи: люди зі спільноти ЛГБТІК+, феміністки та чоловіки-профеміністи, веган(к)и, жінки, які працююють у правоохоронних органах, підлітки, які вже мають досвід організації проєкту, батьки, що підтримують свою доньку-лезбійку, темношкірі люди та люди з інвалідністю, як-от незряча журналістка або адвокатеса на візку.

 

Ми організовуємо «Живу бібліотеку» й розшукуємо для неї унікальні «книжки», щоб надати «читачам» досвід живого діалогу та завдяки йому –  розуміння, наскільки життя справжньої людини, яка представляє ту чи іншу групу в суспільстві, відрізняється від наших стереотипів і забобонів стосовно цієї групи.

 

Це абсолютно безкоштовно, однак «читачі» повинні дотримуватися певних правил:

  • за раз можна спілкуватися лише з однією «книжкою»;
  • цікаво обирати книгу, яка найменше подобається;
  • повернути її назад у бібліотеку потрібно в такому самому фізичному та психічному стані;
  • у «Живій бібліотеці» не буває безглуздих, незручних або гострих питань; так само немає місця для образ – словесних чи фізичних.

 «Жива бібліотека» руйнує стіни між людьми через живе спілкування. Варто лише раз спробувати!

 

Якщо у вас виникають питання та пропозиції, звертайтеся до координаторки «Живої бібліотеки» Яни Салахової - yana.salakhova@docudays.ua.

17 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
20–29
березня 2020