Жива бібліотека

Зареєструватися

«Жива бібліотека» – це інтерактивний захід, що надає людський вимір ідеї розмаїття. Ми організовуємо «Живу бібліотеку» й розшукуємо для неї унікальні «книжки», щоб надати «читачам» досвід діалогу та усвідомлення, наскільки життя реальної людини, яка представляє ту чи іншу вразливу групу в суспільстві, відрізняється від наших уявлень про нього.

 

Епідемія COVID-19 ще більше оголила вразливість та незахищеність людей, історії яких можна побачити в каталозі «Живої бібліотеки». Саме тому ми погодилися «Живу бібліотеку» перевести в онлайн  і дати простір для знайомства з цими історіями задля підвищення толерантності в нашому суспільстві.

 

«Книжками» є діти та дорослі, стосовно яких у суспільстві існують упередження та стереотипи: люди зі спільноти ЛГБТІК+, феміністки та чоловіки-профеміністи, веган(к)и, жінки, які працюють у правоохоронних органах, підлітки, які вже мають досвід організації проєкту, батьки, що підтримують свою доньку-лесбійку, темношкірі люди та люди з інвалідністю, як-от незряча журналістка або адвокатка на візку, активісти, які працюють з безпритульними тощо.

 

Чекаємо на «читачів» та «читачок» «живих книжок» з 27 квітня по 2 травня з 15:00 до 18:00 на платформі Zoom!

 

Як проходить «Жива бібліотека» онлайн?

  • Людина, яка хоче поспілкуватися з «живою книгою» з каталогу, заповнює форму реєстрації за цим посиланням
  • 24 квітня на електронну пошту ми надішлемо каталог з описом «книжок», де можна буде через форму обрати «книгу», день та час для спілкування з нею. 
  • Після підтвердження вибору «читачі» й «читачки» отримують нагадування про сесію «читання» за добу до події та посилання на сесію за 15 хвилин до початку.
  • Сесія «читання» триває 30 хвилин, адже в нашому житті зараз багато онлайну і ми не хочемо перевантажувати ані «книжки», ані «читачів».
  • «Читачі» й «читачки» можуть обрати не більше двох сесій «читання» поспіль.

Як у живому, так і в онлайн-спілкуватися «читачі» мають дотримуватися певних рекомендацій:

  • за раз можна спілкуватися лише з однією «книжкою»;
  • повернути її назад у «бібліотеку» потрібно в такому ж психічному стані;
  • у «Живій бібліотеці» не буває безглуздих, незручних або гострих питань; так само немає місця для образ – словесних чи фізичних. 

Ми радимо поспілкуватися із «книгою», яку б ви точно не зустріли у повсякденному житті!

 

Історія 

 

Перша «Жива бібліотека» (Human Library) з’явилась у 2000 році в Данії на музичному фестивалі Roskilde. Її концепцію розробила данська неурядова молодіжна організація «Зупини насильство» (Stop the Violence). Відтоді ця ідея стала дуже популярною й була втілена в життя в Україні також.

 

 «Жива бібліотека» руйнує стіни між людьми через спілкування. Варто лише раз спробувати!

 

Якщо у вас виникають питання та пропозиції, звертайтеся до координаторки «Живої бібліотеки» Яни Салахової – yana.salakhova@docudays.ua.

18 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
26 – 
березня
4
квітня 2021