WARSCAPE

Міжнародний конкурс для проектів документальних фільмів про наслідки збройних конфліктів для цивільного населення.

 

Делегація Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні й Docudays UA запрошують режисерів та режисерок із країн Євразії* надсилати проекти документальних фільмів, в фокусі яких людські страждання, пов’язані з життям як в умовах війни, так і під впливом її довготривалих наслідків.

 

Ми заохочуємо до участі у конкурсі проекти, що розповідають про конкретні довготривалі наслідки збройних конфліктів на цивільне населення, як от:

 

  • безвісти зниклі громадяни та люди, які втратили зв’язок зі своїми родинами;
  • сексуальне насилля;
  • розлади психічного здоров’я;
  • вимушене переселення, (не)можливість повернення додому;
  • руйнування інфраструктури (дороги, системи водопостачання, лінії електропередач) або майна громадян (будинки та ін.), а також забруднення довкілля (води, ґрунту, повітря та ін.);
  • міни та снаряди, що не розірвалися; доступ до освіти;
  • доступ до медичної допомоги, безпека медичної допомоги та інфраструктури;
  • погіршення матеріального становища.

 

Як незалежна, нейтральна й неупереджена гуманітарна організація МКЧХ допомагає найбільш вразливим верствам населення. Організація передає продукти харчування, гігієнічні засоби, медикаменти й будівельні матеріали громадам, що найбільше страждають від військових дій, а також Організація також допомагає відповідним органам влади постачати питну воду та ремонтувати життєво важливу інфраструктуру. Працівники МКЧХ відвідують затриманих у зв’язку з військовими діями на територіях, підконтрольних уряду, і узгоджують доступ до місць утримання під вартою по іншій бік лінії зіткнення. За будь-якої можливості МКЧХ бере участь у заходах зі звільнення й обміну затриманих. МКЧХ також усіляко нагадує сторонам у конфлікті про їхні обов’язки відповідно до міжнародного гуманітарного права. Це закони, визнані у всьому світі, які чітко пояснюють відмінності між цивільним населенням і військовими й наголошують на тому, що цивільне населення та життєво важлива інфраструктура повинні бути захищені від наслідків воєнних дій.

 

Зважаючи на нейтральність і неупередженість своєї місії, ми налаштовані підтримати ті проекти, що не суперечать нашим основним принципам. Режисери та режисерки, як подають свої роботи на конкурс, повинні забезпечити відповідність своїх робіт принципам гуманності, безпристрасності та нейтральності. Більше про ці принципи можна дізнатися тут.

 

Проекти фільмів мають висвітлювати проблеми, які є важливими для тих, хто опинився заручником насильства, незалежно від того, на якій стороні конфлікту перебувають люди. Оскільки війна приносить багато серйозних наслідків для населення, ми маємо намір підтримати ті проекти, що продемонструють з максимальною гуманністю, як використання зброї в певний момент може впливати на життя суспільства ще багато років потому.

 

Хто може подавати заявки

 

Режисери- та режисерки-початківці або режисерсько-продюсерські команди з проектами документальних фільмів на будь-якій стадії роботи (готові фільми не розглядатимуться). Передусім наша мета – відбирати проекти, що відповідають темі конкурсу й принципам неупередженості, нейтральності незалежності та гуманності.

 

*Країни, які можуть брати участь у конкурсі: Україна, Білорусь, Естонія, Латвія, Литва, Грузія, Вірменія, Азербайджан, Російська Федерація, Казахстан, Молдова, Киргизстан, Таджикистан, Узбекистан, Туркменістан, Чехія, Хорватія, Угорщина, Польща, Словаччина, Словенія, Албанія, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Македонія, Румунія, Сербія, Чорногорія, Косово. Проекти, створені у копродукції, також можуть брати участь у конкурсі за умови, що продюсер(ка) або режисер(ка) є громадянином(кою) однієї із цих країн.

 

Заявницям і заявникам не обов’язково бути професіонал(к)ами в документалістиці. Втім, вітається початковий рівень і наявність певного досвіду у виробництві кіно. Програма не призначена для досвідчених режисерів(ок), які зняли більше ніж один повнометражний документальний фільм або отримали істотне визнання з попередніми роботами в документальному або художньому кіно.

 

Заявниці і заявники мають вільно розмовляти англійською.

 

Програма

 

Ми оберемо до 6 проектів, автор(к)и яких будуть запрошені на Docudays UA-2017 (24-31 березня, 2017).

 

Фіналіст(к)и візьмуть участь у дводенному тренінгу. Під час тренінгу відбудеться майстер-клас з пітчингу, з міжнародного гуманітарного права та психо-соціальних аспектів спілкування з жертвами насильства.

 

Після тренінгу фіналіст(к)и пройдуть пітчинг перед групою експертів та експерток. Склад журі буде повідомлений додатково. 

 

Журі нагородить проект-переможець призом у 5000 доларів США.

 

Фіналіст(к)ам оплачується:

 

  • участь у тренінгу;
  • акредитація на всі фестивальні події;
  • проживання й харчування;
  • учасницям і учасникам не з Києва, у тому числі з-закордону, які потребуть фінансової допомоги для покриття витрат на проїзд, будуть надані тревел-гранти, сума яких обговорюватиметься з ними в індивідуальному порядку.

Дедлайни

 

Дедлайн для заявок: 10 лютого 2017 року, 23:59 за східноєвропейським часом.

 

Фіналіст(к)и будуть оголошені 20 лютого 2017 року.

 

Тренування та пітчинг відбудуться під час фестивалю Docudays UA-2017 (24-31 березня 2017 року), дата буде повідомлена пізніше.

 

Проект-переможець буде оголошено 30 березня під час церемонії закриття Docudays UA.

 

Як подати заявку

 

Підготувати такі документи:

 

1. Опис проекту: логлайн, синопсис і режисерське бачення (обов’язково), трітмент.

2. Біографії й фільмографії режисера(ки) та продюсера(ки).

3. Стислий опис бюджету проекту із вказівкою, як будуть витрачені призові гроші.

4. Допоміжні візуальні матеріали (фотографії з поясненнями англійською мовою і/або відео з англійськими субтитрами).

 

Будь ласка, для найменування файлів використовуйте назву вашого проекту.

 

Щоби подати заявку, заповніть форму.

 

Після заповнення заявки відправте всі вказані документи на електронну адресу: [email protected].

 

Заявки й усі документи повинні бути надані англійською мовою. Тренування й фінальний пітчинг проводитимуться англійською.

 

Якщо ви бажаєте подати більше ніж один проект, будь ласка, створіть окрему заявку для кожного з них. Але візьміть до уваги: ви зможете працювати лише з одним проектом під час програми.

 

Якщо у вас виникли запитання щодо програми й подання заявки, будь ласка, звертайтесь до координаторки конкурсу Юлії Сердюкової.

 

Грант буде виданий в доларовому еквіваленті. Щоб отримати гроші, заявник мусить підписати угоду з організацією-грантодавцем (делегація Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні). Умови угоди будуть визначені організацією-грантодавцем окремо протягом 20 діб після закриття фестивалю, відповідно до стадії розробки/виробництва проекта-переможця.

 

Проект також здійснюється за підтримки Посольства Франції в Україні та Французького інституту в Києві.

22 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 6 — 13 
червня 2025