26 березня: Що варто подивитись

25 березня 2014

Окрім конкурсних показів, детальніше про які можна почитати на сайті, у програмі Docudays UA традиційно відбувається чимало цікавих позаконкурсних показів, зустрічей з гостями фестивалю та майстер-класів. Нагадуємо, що фестиваль відбувається в Будинку кіно та кінотеатрах «Кінопанорама» і «Київ». Вхід на всі події Docudays UA вільний.

 

Коротко про найцікавіше:

 

ІДЕОРУПЦІЯ

Володар Усесвіту / Master of the Universe, реж. Марк Баудер / dir. Marc Bauder, Німеччина / Germany, 2013, 99'

Райнер Фосс був одним із найповажніших німецьких банкірів. Його прибуток сягав мільйона євро на день. У кабінеті в пустому бізнес-центрі франкфуртського фінансового кварталу Фосс розповідає про все: свою роботу, мотиви, родинне життя, бачення світової фінансової системи. 
Дискусія «Корупція в банківській системі» за участю експертів Центру протидії корупції

Будинок кіно. Червона зала. 19:00


DOCU/AРТ

Pussy проти Путіна / Pussy versus Putin, реж. / dir. Gogol's Wives, Росія / Russia, 2013, 60' 

Найкращий фільм середньометражного конкурсу Амстердамського МКФ. Блискуча хроніка історії групи Pussy Riot.

Зустріч із режисером / Q&A with director

«Кінопанорама». Велика зала. 19:00

 

РЕТРОСПЕКТИВА АНДРІЯ ЗАГДАНСЬКОГО

Костя і Миша / Konstantin and Mouse, США / USA, 2007, 65’ 

Константін Кузьмінський – один із п’яти санкт-петербурзьких поетів, чиї вірші увійшли до поетичної збірки, опублікованої в Нью-Йорку 1972 року. Двоє поетів з цієї групи – Кузьмінський та Іосіф Бродський – невдовзі емігрували до Сполучених Штатів. Бродський здобув світову славу, а для Константіна доля приготувала дещо інше.

Зустріч із режисером / Q&A with director

Будинок кіно. Синя зала. 19:00

 

HOT DOCS ПРЕЗЕНТУЄ

Привиди в нашій машині / Ghosts in Our Machine, реж. Ліз Маршалл / dir. Liz Marshall, Канада / Canada, 2013, 92'

Володарка численних нагород, фотограф і активістка Джо-Анн Макартур вже понад десять років подорожує світом, аби зібрати факти брутального ставлення до тварин та їхніх страждань у західній системі промислового тваринництва. Цей поетичний і захопливий, потужний фільм неодмінно дасть поштовх необхідним дебатам про стосунки між людьми та їхніми найближчими родичами в нашому тісному світі.

«Кінопанорама». Велика зала. 19:00

 

АРТДОКФЕСТ ПРЕЗЕНТУЄ

Танцюрист / Ballroom Dancer, реж. Крістіан Голтен Бонке, Андреас Кьофод / dir. Christian Bonke, Andreas Koefoed, Данія / Denmark, 2011, 84’

Видовищний, вибудований за законамивеликого ігрового кіно, фільм про СлавікаКрикливого – колишнього чемпіона світуз латиноамериканських танців, який переживаєкритичний період свого життя.
Q&A with program director 

Будинок кіно. Синя зала. 21:00


 

Майстерня DOCU/КЛАС

Майстер-клас Кріс Макдоналда: «Як побудувати успішну фестивальну стратегію для просування фільму?»

Кріс Макдоналд народився в Монреалі (Канада). Отримав диплом в галузі кіно Університету Макґілла. Впродовж п’яти років працював фінансовим директором престижного Канадського кіноцентру – передового центру підготовки фахівців у сфері кіно, телебачення та нових медіа, заснованого Норманом Джувісоном. Кріс був призначений виконавчим директором Канадського міжнародного кінофестивалю документального кіно Hot Docs (найбільшого північноамериканського фестивалю документального кіно) в жовтні 1998 року. 2013 року обраний президентом фестивалю Hot Docs. До роботи в Канадському кіноцентрі Кріс співпрацював з двома природоохоронними організаціями. Він є членом кількох погоджувальних рад у сфері кіно, входив до складу журі провідних кінофестивалів і кіноринків у різних країнах світу. 

Синхронний переклад

«Кінопанорама». Мала зала. 12:00

 

Майстер-клас Макса Афанасьєва та Олександра Юдіна: «Рідке телебачення»

Рідке телебачення. Історія винайдення формату й синдром інформаційної асфіксії. Де тонко, там і рветься: межа між ігровим, документальним та підміченим. Де ховаються сюжети в рутинному житті. Якими якостями має володіти реальність, щоб її помітили. Де ховається подія і як її можна інсценувати. Поняття макроподії і мікроподії. Ігрова документалістика – це як? Розмова в маршрутці, як основа для драматургії. Провальне на YouTube, але затребуване в галереї.

Синхронний переклад

«Кінопанорама». Мала зала. 14:00

 

Також не забудьте завітати до «Живої бібліотеки» і поспілкуватися з людьми, щодо яких у суспільстві існують певні упередження. На читачів чекають з 15:00 до 20:00 у холі третього поверху Будинку кіно. 

23 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 5 — 12 
червня 2026
«Від повені до повені або від війни до війни»: розмова з режисером Дм…
Інтерв'ю
29 травня 2026
«Від повені до повені або від війни до війни»: розмова з режисером Дмитром Сухолитким-Собчуком
Інтерв'ю
29 травня 2026
Подія DOCU/CLUB: «Документальне кіно в освіті: нові можливості для шк…
Новини
28 травня 2026
Подія DOCU/CLUB: «Документальне кіно в освіті: нові можливості для шкіл та університетів»
Новини
28 травня 2026
Леся Литвинова: «Я не можу поважати тих, хто розповідає, що вони для …
Інтерв'ю
27 травня 2026
Леся Литвинова: «Я не можу поважати тих, хто розповідає, що вони для чогось не народжені»
Інтерв'ю
27 травня 2026
Спеціальні нагороди від партнера фестивалю ARTE
Новини
27 травня 2026
Спеціальні нагороди від партнера фестивалю ARTE
Новини
27 травня 2026
«Головне — у критичній ситуації ти маєш діяти»: розмова з режисером А…
Інтерв'ю
27 травня 2026
«Головне — у критичній ситуації ти маєш діяти»: розмова з режисером Андрієм Лисецьким
Інтерв'ю
27 травня 2026
Позаконкурсна програма «АРХІВ ВІЙНИ/ФРАГМЕНТИ ОПОРУ» 23-го Docudays U…
Огляд програми
27 травня 2026
Позаконкурсна програма «АРХІВ ВІЙНИ/ФРАГМЕНТИ ОПОРУ» 23-го Docudays UA
Огляд програми
27 травня 2026
Фокус литовської документалістики на Docudays UA-2026
Огляд програми
27 травня 2026
Фокус литовської документалістики на Docudays UA-2026
Огляд програми
27 травня 2026
Бути підлітком в епоху соцмереж: програма DOCU/Юність 2026
Огляд програми
26 травня 2026
Бути підлітком в епоху соцмереж: програма DOCU/Юність 2026
Огляд програми
26 травня 2026