29 березня: що варто подивитись цього дня

28 березня 2016

Окрім конкурсних показів, детальніше про які можна почитати на сайті, у програмі Docudays UA традиційно відбувається чимало цікавих позаконкурсних показів, зустрічей із гостями фестивалю та майстер-класів. Отже, коротко про найцікавіше.

 

У рамках правозахисних заходів о 13.00 в Будинку кіно відбудеться тренінг, де розглянуть практики ефективної та безпечної зйомки відео правопорушень та роль відео в захисті прав людини. Тренінг організовано неурядовою організацією WITNESS, яка працює на перетині двох напрямів: зйомки відео та адвокації прав людини з 1992 року. За словами філософині Ганни Арендт, публічний простір є необхідним для людського існування та діяльності як місце, де вільні громадяни можуть збиратися для прийняття колективних рішень. А вже о 15.00 у Будинку кіно (Зелена зала) фонд ІЗОЛЯЦІЯ запрошує на дискусію: «Публічний простір: трансформація та зміна ідеології». Художники та мистецтвознавці будуть говорити про позитивні та негативні практики опанування публічного простору що вже існують.

 

Про індустріальні ініціативи найзнанішого фестивалю Європи IDFA, які будуть також корисні режисерам, розповість Мелані де Фохт. Щороку вона займається відбором документальних проектів для фонду Берта. IDFA Bertha Fund – це відома в багатьох країнах інституція, що підтримує близько 500 документальних фільмів у Африці, Азії, на Близькому Сході та в Латинській Америці. Скажімо, стрічка «Українські шерифи» Романа Бондарчука (спецприз на фестивалі IDFA) також була підтримана цим фондом.

 

О 17.00 у Синій залі кінотеатру Київ покажуть «Гірке озеро» Адама  Кьортіса. Британський кінематографіст Адам Кьортіс називає своєю улюбленою темою «владу та її вплив на суспільство», а відтак і свою діяльність уважає журналістикою, що розвинулася за допомогою кіно. «Гірке озеро» – показ того, як резонансні оповіді політиків і журналістів спрощуються до тієї міри, коли ми вже не бачимо справжнього світу.

 

Увечері о 20.00 у Синій залі Будинку кіно відбудеться показ фільму латвійського режисера Вієстура Кайріша. Напередодні фестивальної прем'єри «Невидимого міста» про Чорнобиль ми попросили двох знаних режисерів – Сергія Буковського та автора фільму Вієстура Кайріша – зустрітися на розмову. Ось тут можете почитати їхнє інтерв’ю.


Закінчиться вечір показом фільму програми TRUE/FALSE ПРЕЗЕНТУЄ. О 21.00 у Великій залі кінотеатру Кінопанорама покажуть стрічку «Про чоловіків та війну» – яка звертається до одного з ключових сюжетів документального кіно останнього часу – війни. Кожному з дванадцяти розгніваних чоловіків, колишніх військових, треба починати життя заново й дивитися в майбутнє. Фільм також не пропонує універсальної інструкції життя після війни. Але він ніби казка, у якій герої – люті фенікси – згорають від вини й пекучого сорому за жорстокі діяння, скоєні під час війни. Згорають і відроджуються з попелу, вірить цьому глядач чи ні.

 

На фото кадр з фільму «Гірке озеро»

22 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 6 — 13 
червня 2025
«Виявляється, це нам треба вчитися в українців»: Grand voyage кіноклу…
Культурна дипломатія
22 листопада 2024
«Виявляється, це нам треба вчитися в українців»: Grand voyage кіноклубів у Париж
Культурна дипломатія
22 листопада 2024
Відкриваємо прийом фільмів на Docudays UA-2025
Новини
01 серпня 2024
Відкриваємо прийом фільмів на Docudays UA-2025
Новини
01 серпня 2024
ГО «Докудейз» запускає проєкт LAB: DOCU/СИНТЕЗ х Архів війни
Новини
26 липня 2024
ГО «Докудейз» запускає проєкт LAB: DOCU/СИНТЕЗ х Архів війни
Новини
26 липня 2024