Ліворадикальні угрупування в Афінах перешкоджають показам Docudays UA

16 травня 2016

13 травня проект «Побачити Україну: Docudays UA мандрує світом» стартував в Афінах. У ніч перед відкриттям менеджери Exile Room, головної фестивальної локації у Греції, відмовилися проводити фестиваль на своїй території, злякавшись заклику радикальних угрупувань зібратися на мітинг протесту під стінами закладу. У екстреному порядку організатори заходу були змушені звернутися до Посольства України в Греції з проханням провести покази і дискусії у їхньому приміщенні. 

Увечері 13 травня паралельно з відкриттям, на якому був показаний фільм «Євромайдан. Чорновий монтаж», під стінами Exile Room усе ж таки зібрався мітинг за участі проросійських сил, які називають себе «грецькими антифашистами». Після мітингу колона молодиків рушила у бік галереї, де за тиждень мусила відкритися фотовиставка Олександра Глядєлова «Чуєш, брате?». Вони залякували власників галереї і звинувачували їх у підтримці українських нацистів.

 


Показ «Побачити Україну: Docudays UA мандрує світом» у Посольстві України в Греції


Наразі місцеві радикальні джерела поширюють про проект «Побачити Україну» неправдиву інфомацію, перекручують факти і звинувачують у намаганні оббрехати жителів Криму і Донбасу. Хоча у програмі показів немає жодного фільму на подібну тему.

«На прикладі ініціативи Docudays UA з культурної дипломатії ми побачили, як ведеться інформаційна кампанія проти України і як важливо не піддаватися на провокації і не вірити, що греки ворожо ставляться до українців. Це не так. Проросійські сили зумисне створюють цей міф, намагаючись пересварити між собою два народи. Саме тому, незважаючи на труднощі ми провели першу частину фестивалю у Греції», - пояснює Ольга Бірзул, pr-менеджерка «Побачити Україну: Docudays UA мандрує світом».

 

Дискусія «Куди прямує Україна після Євромайдану» у Посольстві України в Греції


Протягом трьох днів глядачі в Афінах мали змогу подивитися фільми «Евромайдан. Чорновий монтаж», короткометражні фільми українських режисерів: «Медик іде останньою» Світлани Шимко та «Сери та сеньйори» Олександра Течинського. Крім того, відбулася дискусія «Куди прямує Україна після Євромайдану» за участі українсько-грецьких експертів: філософа Володимира Єрмоленка, журналістки Тетяни Огаркової, грецького професора з геостратегії Нікоса Лігероса та історика Міхаліса Варласа.

«Дискусія вразила, перш за все, зацікавленістю аудиторії. У людей було багато питань щодо стану справ в Україні, боротьби з корупцією, сили українського суспільства, а також російської агресії, причин анексії Криму та майбутнього Донбасу, - говорить Тетяна Огаркова (Український кризовий медіа центр, Громадське ТБ). - Ми говорили також про складнощі пояснення європейського вибору України в Греції - країні з потужними євроскептичними настроями». 

«Нам треба продовжувати робити все можливе для донесення інформації про Україну міжнародній аудиторії. Важливо говорити як про силу українського суспільства, про постання нової України, - так і про природу російської агресії, яка загрожує усьому світовому порядку», - наголошує Володимир Єрмоленко (Інтерньюз-Україна, Громадське ТБ).  

 


Показ «Побачити Україну: Docudays UA мандрує світом» у Посольстві України в Греції


Команда фестивалю щиро вдячна за допомогу Асоціації української діаспори «Українсько-грецька думка» в організації показів «Побачити Україну: Docudays UA мандрує світом», а також Посольству України, яке надало місце для проведення подій. Наразі команда «Побачити Україну» призупиняє другу частину проекту, заплановану на 26-28 травня, з метою пошуку безпечних локацій.

Стежте за новинами проекту на сайті www.seeukraine.org

 

Фото: Джон Карадiмас та Ольга Бірзул

21 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 31 — 9 
травня
червня 2024
Режисерки DOCU/Україна: про активну згоду, жіночу оптику, вестернів і…
Конспект
11 липня 2024
Режисерки DOCU/Україна: про активну згоду, жіночу оптику, вестернів і те, як знайти фільм у купі сміття
Конспект
11 липня 2024
Архів війни. Словник
Новини
05 липня 2024
Архів війни. Словник
Новини
05 липня 2024
DOCU/СИНТЕЗ. Волонтерство, звукові архіви та солідарність
Інтерв'ю
04 липня 2024
DOCU/СИНТЕЗ. Волонтерство, звукові архіви та солідарність
Інтерв'ю
04 липня 2024
Дар’я Бассель: «Документальне кіно краще говорить з людьми про події,…
Інтерв'ю
03 липня 2024
Дар’я Бассель: «Документальне кіно краще говорить з людьми про події, які відбуваються тут і зараз»
Інтерв'ю
03 липня 2024
Вейн Джордаш: «Якщо ми втратимо Україну, наші діти житимуть у дуже не…
Інтерв'ю
02 липня 2024
Вейн Джордаш: «Якщо ми втратимо Україну, наші діти житимуть у дуже небезпечному світі»
Інтерв'ю
02 липня 2024
Макс Буткевич. Боремося і чекаємо
Новини
01 липня 2024
Макс Буткевич. Боремося і чекаємо
Новини
01 липня 2024
Повернути фокус уваги: як пройшла світова прем’єра фільму «Свідки. По…
Культурна дипломатія
25 червня 2024
Повернути фокус уваги: як пройшла світова прем’єра фільму «Свідки. Полон вбиває» на кінофестивалі Sheffield DocFest
Культурна дипломатія
25 червня 2024
Крізь крихке до міцного: яким був 21 Docudays UA
Новини
18 червня 2024
Крізь крихке до міцного: яким був 21 Docudays UA
Новини
18 червня 2024