Проект See Ukraine в Афінах. Перезапуск

15 листопада 2016

9 – 11 листопада в Афінах відбулася друга частина проекту «Побачити Україну: Docudays UA мандрує світом» (See Ukraine). Нагадаємо, що у травні фестиваль був призупинений через мітинг, організований проросійськими силами, які назвали себе «грецькими антифашистами». 13 травня, у ніч перед відкриттям, менеджери Exile Room, головної фестивальної локації в Греції, відмовилися проводити фестиваль на своїй території, злякавшись заклику радикальних угрупувань зібратися на акцію протесту під стінами закладу. В екстреному порядку фестиваль був перенесений на територію Посольства України в Греції.

 

Учасники дискусії «Чи можлива демократія в часи війни?»: Інга Короткевич (перекладачка), Нік Фрагкакіс (журналіст), Галина Маслюк (модераторка), Олександра Матвійчук (правозахисниця), Марина Шкурова (перекладачка)

 

Кілька місяців команда фестивалю за підтримки Асоціації української діаспори «Українсько-грецька думка» шукала безпечну локацію в Афінах. Зрештою, фестиваль був організований на території культурного центру Webster University. До програми ввійшли «Українські шерифи» Романа Бондарчука та «Жива ватра» Остапа Костюка. Після показів глядачі мали змогу обговорити фільми з героями та авторами стрічок. Окрім того, відбулася дискусія «Чи можлива демократія в часи війни?» за участі української правозахисниці Олександри Матвійчук та грецького журналіста Ніка Фрагкакіса.

 

Грецькі співорганізаторки See Ukraine (Анна Маньяті, Леся Нєдєльчева, Галина Маслюк) та правозахисниця Олександра Матвійчук

 

«Під час подорожей у рамках проекту See Ukraine мені завжди найцікавіше спостерігати за дискусіями після фільмів та виступами експерток і експертів на публічних обговореннях. В Афінах, наприклад, після показу «Українських шерифів» Романа Бондарчука найбільше обговорювали те, як документальні фільми, що показують проблемні сторони життя в країні, актуалізують роботу над вирішенням цих проблем. Бурхливу реакцію з боку аудиторії також викликала дискусія «Чи можлива демократія в часи війни?». Слухачки й слухачі сперечалися про те, що більше потрібно Україні зараз – розбудова нації чи побудова громадянського суспільства, у якому дотримуються прав людини незалежно від мови, кольору шкіри, національності, релігії, ґендерної приналежності чи сексуальної орієнтації. Вірю в те, що заради таких дискусій і потрібно організовувати подібні проекти», – ділиться враженнями Юлія Сердюкова, координаторка проекту «Побачити Україну: Docudays UA мандрує світом».

 

Фото: Юлія Сердюкова

22 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 6 — 13 
червня 2025
Партнери «Кави з правозахисниками/-ицями» на 22 Docudays UA: результа…
Новини
21 березня 2025
Партнери «Кави з правозахисниками/-ицями» на 22 Docudays UA: результати опенколу
Новини
21 березня 2025
Оголошуємо журі «RIGHTS NOW!-2025»
Новини
19 березня 2025
Оголошуємо журі «RIGHTS NOW!-2025»
Новини
19 березня 2025
У Берліні на Café Kyiv 2025 показали документальну стрічку від ГО «До…
Новини
18 березня 2025
У Берліні на Café Kyiv 2025 показали документальну стрічку від ГО «Докудейз» про теракт в Оленівці
Новини
18 березня 2025
Запрошуємо до студентського журі Docudays UA-2025!
Новини
13 березня 2025
Запрошуємо до студентського журі Docudays UA-2025!
Новини
13 березня 2025
«Центр безпечного Інтернету»: як допомагає з просвітою документальне …
Конспект
28 лютого 2025
«Центр безпечного Інтернету»: як допомагає з просвітою документальне кіно
Конспект
28 лютого 2025
Три роки повномасштабної війни. Свідки та їхні спогади
Новини
17 лютого 2025
Три роки повномасштабної війни. Свідки та їхні спогади
Новини
17 лютого 2025
Долучайтеся до відкритої онлайн-події 11 лютого – презентації «Центру…
Новини
10 лютого 2025
Долучайтеся до відкритої онлайн-події 11 лютого – презентації «Центру безпечного Інтернету»
Новини
10 лютого 2025
ГО «Докудейз» виходить із соцмережі X
Новини
07 лютого 2025
ГО «Докудейз» виходить із соцмережі X
Новини
07 лютого 2025