Global Short Docs Forum. Новий конкурс для документалістів

07 жовтня 2018

One World Media, Британська Рада в Україні та Docudays UA запрошують кінодокументалістів надсилати свої проекти для участі у форумі Global Short Docs! Це унікальна можливість для режисерів та режисерок короткометражних фільмів познайомитися з представниками VOD-платформ та об'єднати свої зусилля в роботі з ними.

 

Уперше цей форум відбувся 2018-го року в Лондоні. Його відвідали такі визначні медіа-майданчики та цифрові платформи, як The Guardian, BBC Stories, AJ+, Zoomin.TV.

 

«Найважливіше для мене у Форумі – це сприяти діалогу між талановитими документалістами з усього світу та представниками цифрових платформ. Це неймовірне відчуття – бачити, як режисери та режисерки нарешті отримують доступ до таких майданчиків і їхні фільми підтримуються у виробництві там, де вони раніше не знали, як залучитися підтримкою. Ось це і є основною метою проекту – допомогти авторам фільмів зробити кіноіндустрію конкурентноспроможною і водночас представити мейнстрімові різноманітні історії, створені новими талантами», – розповідає Флора Ґреґорі, директорка проекту Global Short Docs Forum.

 

Цього року Форум пройде в Києві під час Docudays UA 2019. І серед учасників – не менш потужні VOD-платформи, які стануть партнерами в роботі над майбутніми фільмами.

 

Docudays UA не лише показує кіно, але й вкотре підтримує його виробництво. У попередні роки за підтримки Британської Ради в Україні було проведено два проекти: конкурс «The Guardian прямує в Україну» разом з виданням The Guardian та проект «DocWorks: UA/UK» разом із Sheffield Doc/Fest.

 

«Ми надзвичайно раді, що завдяки розвитку арт-програми Британської Ради в Україні – з допомогою наших партнерів, нам вдалося реалізувати плани проведення такого важливого форуму як GSDF наступного року у Києві», - зазначає програмний менеджер Британської Ради в Україні Ілля Заболотний.

 

Global Short Docs Forum – нова унікальна можливість для українських та іноземних кінематографістів розповісти свої історії всьому світу.

 

«Останні два роки ми створюємо на Docudays UA індустріальну платформу – майданчик, де українські документалісти можуть познайомитись з іноземними професіоналами та знайти підтримку для своїх проектів, – розповідає Дар'я Бассель, кураторка індустріальної платформи DOCU/ПРО на фестивалі. – Щороку разом з нашими партнерами ми робимо акцент на різних форматах, формах і темах. Намагаємось привезти в Україну те, що наразі є найактуальнішим у світі. Цього року ми дуже раді приймати в себе Global Short Docs Forum. Мало хто з українських документалістів має досвід співпраці з VOD-платформами. Тож GSDF – чудова можливість познайомитися із цим ближче. Крім того, мені здається важливим, що Форум працює саме з коротким метром. Унаслідок відсутності розвинутої індустрії, нормального діалогу продюсерів документального кіно та ТБ або онлайн-каналів у нас і досі короткий метр вважається якимсь студентським форматом, який є нібито експериментальним та може бути цікавим лише дуже вузькому колу глядачів. Але це не так. І GSDF, який збирає купу представників великих VOD-платформ – від фейсбуку до Lush, це доводить».

 

До участі в тренінгу під час Docudays UA відберуть 16 кінодокументалістів. Режисери та режисерки навчатимуться, як правильно презентувати свої проекти, отримають поради відомих менторів та менторок і зможуть особисто зустрітися з представниками цифрових платформ.

 

Завдяки підтримці Британської Ради в Україні учасники з ряду країн, зокрема й з України, мають можливість подати свою заявку на участь у Форумі безкоштовно (як це зробити – дивіться в умовах подачі заявок). Дедлайн подачі заявок 23 листопада.

 

Детальніше про всі умови конкурсу та участі – за посиланням.

Долучитися до події - тут.

 

Global Short Docs Forum організовано One World Media. Спонсором форуму у 2019-му році є Facebook Journalism Project. Форум проходитиме за підтримки Британської Ради в Україні та Європейського банку реконструкції та розвитку в рамках Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

19 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
25 – 
березня
3
квітня 2022