Global Short Docs Forum. Новий конкурс для документалістів

07 жовтня 2018

One World Media, Британська Рада в Україні та Docudays UA запрошують кінодокументалістів надсилати свої проекти для участі у форумі Global Short Docs! Це унікальна можливість для режисерів та режисерок короткометражних фільмів познайомитися з представниками VOD-платформ та об'єднати свої зусилля в роботі з ними.

 

Уперше цей форум відбувся 2018-го року в Лондоні. Його відвідали такі визначні медіа-майданчики та цифрові платформи, як The Guardian, BBC Stories, AJ+, Zoomin.TV.

 

«Найважливіше для мене у Форумі – це сприяти діалогу між талановитими документалістами з усього світу та представниками цифрових платформ. Це неймовірне відчуття – бачити, як режисери та режисерки нарешті отримують доступ до таких майданчиків і їхні фільми підтримуються у виробництві там, де вони раніше не знали, як залучитися підтримкою. Ось це і є основною метою проекту – допомогти авторам фільмів зробити кіноіндустрію конкурентноспроможною і водночас представити мейнстрімові різноманітні історії, створені новими талантами», – розповідає Флора Ґреґорі, директорка проекту Global Short Docs Forum.

 

Цього року Форум пройде в Києві під час Docudays UA 2019. І серед учасників – не менш потужні VOD-платформи, які стануть партнерами в роботі над майбутніми фільмами.

 

Docudays UA не лише показує кіно, але й вкотре підтримує його виробництво. У попередні роки за підтримки Британської Ради в Україні було проведено два проекти: конкурс «The Guardian прямує в Україну» разом з виданням The Guardian та проект «DocWorks: UA/UK» разом із Sheffield Doc/Fest.

 

«Ми надзвичайно раді, що завдяки розвитку арт-програми Британської Ради в Україні – з допомогою наших партнерів, нам вдалося реалізувати плани проведення такого важливого форуму як GSDF наступного року у Києві», - зазначає програмний менеджер Британської Ради в Україні Ілля Заболотний.

 

Global Short Docs Forum – нова унікальна можливість для українських та іноземних кінематографістів розповісти свої історії всьому світу.

 

«Останні два роки ми створюємо на Docudays UA індустріальну платформу – майданчик, де українські документалісти можуть познайомитись з іноземними професіоналами та знайти підтримку для своїх проектів, – розповідає Дар'я Бассель, кураторка індустріальної платформи DOCU/ПРО на фестивалі. – Щороку разом з нашими партнерами ми робимо акцент на різних форматах, формах і темах. Намагаємось привезти в Україну те, що наразі є найактуальнішим у світі. Цього року ми дуже раді приймати в себе Global Short Docs Forum. Мало хто з українських документалістів має досвід співпраці з VOD-платформами. Тож GSDF – чудова можливість познайомитися із цим ближче. Крім того, мені здається важливим, що Форум працює саме з коротким метром. Унаслідок відсутності розвинутої індустрії, нормального діалогу продюсерів документального кіно та ТБ або онлайн-каналів у нас і досі короткий метр вважається якимсь студентським форматом, який є нібито експериментальним та може бути цікавим лише дуже вузькому колу глядачів. Але це не так. І GSDF, який збирає купу представників великих VOD-платформ – від фейсбуку до Lush, це доводить».

 

До участі в тренінгу під час Docudays UA відберуть 16 кінодокументалістів. Режисери та режисерки навчатимуться, як правильно презентувати свої проекти, отримають поради відомих менторів та менторок і зможуть особисто зустрітися з представниками цифрових платформ.

 

Завдяки підтримці Британської Ради в Україні учасники з ряду країн, зокрема й з України, мають можливість подати свою заявку на участь у Форумі безкоштовно (як це зробити – дивіться в умовах подачі заявок). Дедлайн подачі заявок 23 листопада.

 

Детальніше про всі умови конкурсу та участі – за посиланням.

Долучитися до події - тут.

 

Global Short Docs Forum організовано One World Media. Спонсором форуму у 2019-му році є Facebook Journalism Project. Форум проходитиме за підтримки Британської Ради в Україні та Європейського банку реконструкції та розвитку в рамках Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

19 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
25 – 
березня
3
квітня 2022
«Пароль: паляниця»: як відбулися покази українських фільмів у Великій…
Новини
30 червня 2022
«Пароль: паляниця»: як відбулися покази українських фільмів у Великій Британії
Новини
30 червня 2022
«Якщо ми зараз дивимося на себе новими очима, то це і є вирішальний е…
Інтерв'ю
27 червня 2022
«Якщо ми зараз дивимося на себе новими очима, то це і є вирішальний етап трансформації, що почалась в розірваному досвіді наших батьків»
Українські учасниці/-ки індустрійних подій Sheffield DocFest розповідають про проєкти та роботу над ними під час війни.
Інтерв'ю
27 червня 2022
«Час — привілей мирного життя». Українські учасниці індустрійних поді…
Інтерв'ю
24 червня 2022
«Час — привілей мирного життя». Українські учасниці індустрійних подій Sheffield DocFest розповідають про роботу над проєктами під час війни
Інтерв'ю
24 червня 2022
«Деколонізація старих ідеологічних конструктів та практик кіноіндустр…
Новини
22 червня 2022
«Деколонізація старих ідеологічних конструктів та практик кіноіндустрії». Дискусія в межах індустрійної секції Інституту документального кіно
Новини
22 червня 2022
Запускаємо сайт «Архіву війни»
Новини
20 червня 2022
Запускаємо сайт «Архіву війни»
Новини
20 червня 2022
Звіт за роботу ініціативи підтримки DOCU/HELP для документалістів/-ок…
Новини
09 червня 2022
Звіт за роботу ініціативи підтримки DOCU/HELP для документалістів/-ок за квітень та травень
Новини
09 червня 2022
Українські проєкти-учасники кіноринку MeetMarket @ Sheffield DocFest
Новини
08 червня 2022
Українські проєкти-учасники кіноринку MeetMarket @ Sheffield DocFest
Новини
08 червня 2022
Переможцем DOCU/УКРАЇНА-2022 став фільм «Плай» режисерки Єви Джишиашв…
Новини
06 червня 2022
Переможцем DOCU/УКРАЇНА-2022 став фільм «Плай» режисерки Єви Джишиашвілі
Новини
06 червня 2022