DocWorks: UA/UK. Досвід документальної майстерні в дії

10 травня 2017

Цього року фестиваль запустив власну індустріальну секцію DOCU/PRO. Одним із найважливіших блоків нової платформи став відкритий пітчинг документальних проектів – фінальний етап трьох довгострокових воркшопів: DocWorks: UA/UK, Warscape та «Молоді про Україну». Три дуже різні програми мали, по суті, єдину мету: розвиток та підтримка українського неігрового кіно. Зокрема, майже рік за сприяння Британської Ради в Україні, Sheffield Doc/Fest та Docudays UA учасники DocWorks: UA/UK мали змогу працювати над своїми проектами.

 

«Виклик завжди в тому, як допомогти сформувати певний продукт, щоб він спрацював на міжнародному рівні, а не лише на внутрішньому ринку», – коментує Андре Сінгер, ментор DocWorks: UA/UK. Шість досвідчених українських та європейських режисерів, продюсерів і дистриб'юторів консультували протягом цього часу молодих кінематографістів.

 

«Робіть помилки, допускайте недосконалість, шукайте власний спосіб вираження. Не бійтеся, що вийде надто особисто. Фільми не бувають надто особистими», – наголошує Аудрюс Стоніс, режисер, ментор DocWorks: UA/UK, під час одного з майстер-класів. Як це відбувалося – дивіться в нашому відео:

 

 

Документалісти також відвідали два інтенсивних воркшопи. Один під час фестивалю в Шеффілді, де впродовж трьох днів учасники слухали майстер-класи: починаючи з презентації класика неігрового кіно Аудрюса Стоніса й завершуючи воркшопом Андре Зінгера, продюсера таких видатних документальних фільмів, як «Акт убивства» та «Погляд Тиші» Джошуа Оппенгаймера.

 

І другий під час нинішнього Docudays UA. Тут мали змогу підготувати фінальну презентацію для пітчингу разом із Туе Стін Мюллером – одним із найкращих тренерів, які навчають кінематографістів відстоювати свої проекти на пітчингах світового рівня.

 

Відкритий пітчинг під час Docudays UA-2017

 

За результатами пітчингу журі DocWorks: UA/UK обрав переможцем проект «UNDERWATER» режисерки Оксани Казьміної та продюсера Льоші Чащина. Автори отримали приз у 3000 британських фунтів.

 

Окрім цього, Бріджид О’Шіа, одна з експерток журі програми DocWorks: UA/UK, вручила спеціальний приз від індустральної платформи DOK Leipzig проекту «Андрій Сулейман» режисерки Аліни Горлової та продюсера Максима Наконечного. А саме: дві акредитації та індустріальні події DOK Leipzig і безкоштовні консультації від неї авторам проекту.

 

Чільна світлина: майстер-клас для учасників під час Docudays UA-2017

19 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
25 – 
березня
3
квітня 2022