Doc Preview: чому важливо показувати незавершені фільми?

16 січня 2019

Наша індустрійна платформа DOCU/ПРО стрімко розвивається, і цьогоріч на фестивалі окрім воркшопів та пітчингів ми представимо Ukrainian Doc Preview – презентацію обраних українських проектів на стадії постпродакшену відбірникам найбільших фестивалів, сейлз-агентам та дистриб’юторам, яких ми спеціально запросили для участі у цій події, аби українські автори мали можливість поспілкуватися з ними наживо. Про те, чому такі презентації корисні для майбутніх фільмів і як формат Doc Preview утілений за кордоном, – діляться директор(к)и та координатор(к)и індустрійних платформ міжнародних фестивалів.

 

Бріджид О’Шіа

директорка DOK Industry на фестивалі DOK Leipzig

 

Ми почали «DOK Preview Germany and Training» кілька років тому, оскільки був запит в індустрії документалістики. Зв’язок з програмними директорами фестивалів, менеджерами закупівель для телеканалів, сейлз-агентами та іншими професійними мультиплікаторами дуже важливий для стратегії дистрибуції вашого кіно саме на стадії чорнового монтажу проекту.

 

Ми вважаємо, що презентації робіт на етапі виробництва — ідеальний формат для того, щоб допомогти фільмам знайти свій шлях на міжнародному ринку. Адже продюсери й режисери вже мають високоякісні матеріали, які можуть показати десіжн-мейкерам, і вже на цьому делікатному етапі можуть відбуватися дуже конкретні розмови та домовленості. Крім того, це важливий момент для останнього відгуку перед остаточною крапкою в монтажі картини — особливо відгуку від професіоналів з-поза вашого локального контексту.

 

DOK Industry у 2018-му році (фото: DOK Leipzig)

 

Адам Шлесіцкі

директор DOC LAB POLAND на Краківському фестивалі

 

Щороку документалісти створюють сотні й тисячі фільмів. Саме тому дуже важливо розказати людям, над чим ви працюєте, ще до завершення проекту. Коли він уже готовий, вам може пощастити й ви його продасте, знайдете сейлз-агента або успішно подаватимете його на кінофестивалі — але у вас буде дуже мало часу. Але якщо ви покажете на пітчингах свій фільм у процесі роботи (як ми робимо на DOC LAB POLAND на Краківському кінофестивалі), якщо ви привернете до нього увагу ще до завершення й підтримуватимете зв’язок із зацікавленими людьми, то зможете суттєво підвищити свої шанси на успіх. Пам’ятайте, що програмні директори фестивалів мусять передивлятися кілька сотень фільмів щороку під час відбору — легко уявити, як фільми перемішуються в них у голові, як їм, мабуть, важко залишатися зосередженими й вибрати справді хороше кіно. Але якщо вони пам’ятають ваш фільм ще з презентації, коли вони переглянули 10, а не 100 проектів, і якщо він їм тоді сподобався, то вони можуть інстинктивно зацікавитися тим, як вам вдалося його завершити.

 

Те саме стосується й пошуку партнерів для копродукції. Найлегший спосіб — просто бути там, де вони шукають проекти. Сотні листів і десятки трейлерів варті менше, ніж одна хороша презентація та розмова після неї.

 

DOCS TO START у 2018-му році під час DOC LAB POLAND. Привітальне слово організаторів (фото: DOC LAB POLAND)

 

Створюючи DOC LAB POLAND, ми поєднали кілька етапів: проекти в процесі розробки, які шукають партнерів для копродукції або співфінансування; фільми в процесі монтажу, які шукають дистрибуцію та фестивалі й, звісно, Ринок міжнародної копродукції, щоб продюсери, які шукають нові цікаві проекти, також могли поділитися своїми фільмами та знайти собі партнерів. Ми щиро віримо в дискусії та особисті зустрічі. Адже найважливіше — це процес розбудови стосунків, які триватимуть довго.

 

Антіґоні Папантоні

координаторка індустріальної програми Visions du Réel

 

Docs in Progress — один із найважливіших моментів у «передпоказі» фільму. Команди кінематографістів представляють фінальний монтаж своїх проектів і, так би мовити, запускають його в «кіносередовище». Мета в тому, щоб знайти співфінансування для постпродакшену, а також партнерів для промоції фільму, його розповсюдження, продажу та фестивального прокату.

 

Індустрійну програму Visions du Réel відвідують багато важливих в індустрії документалістики людей, які наділені повноваженнями приймати рішення, тому це ідеальне місце для такої діяльності. Ці уповноважені люди мандрують по фестивалях та маркетах, щоб дізнаватися про кінопроекти на ранньому етапі й мати змогу брати в них участь, а автори фільмів таким способом заздалегідь створюють необхідний «простір розвитку» для свого кіно.

 

Чільне фото: пітчинг проектів під час Docudays UA 2017

19 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
25 – 
березня
3
квітня 2022
«Пароль: паляниця»: як відбулися покази українських фільмів у Великій…
Новини
30 червня 2022
«Пароль: паляниця»: як відбулися покази українських фільмів у Великій Британії
Новини
30 червня 2022
«Якщо ми зараз дивимося на себе новими очима, то це і є вирішальний е…
Інтерв'ю
27 червня 2022
«Якщо ми зараз дивимося на себе новими очима, то це і є вирішальний етап трансформації, що почалась в розірваному досвіді наших батьків»
Українські учасниці/-ки індустрійних подій Sheffield DocFest розповідають про проєкти та роботу над ними під час війни.
Інтерв'ю
27 червня 2022
«Час — привілей мирного життя». Українські учасниці індустрійних поді…
Інтерв'ю
24 червня 2022
«Час — привілей мирного життя». Українські учасниці індустрійних подій Sheffield DocFest розповідають про роботу над проєктами під час війни
Інтерв'ю
24 червня 2022
«Деколонізація старих ідеологічних конструктів та практик кіноіндустр…
Новини
22 червня 2022
«Деколонізація старих ідеологічних конструктів та практик кіноіндустрії». Дискусія в межах індустрійної секції Інституту документального кіно
Новини
22 червня 2022
Запускаємо сайт «Архіву війни»
Новини
20 червня 2022
Запускаємо сайт «Архіву війни»
Новини
20 червня 2022
Звіт за роботу ініціативи підтримки DOCU/HELP для документалістів/-ок…
Новини
09 червня 2022
Звіт за роботу ініціативи підтримки DOCU/HELP для документалістів/-ок за квітень та травень
Новини
09 червня 2022
Українські проєкти-учасники кіноринку MeetMarket @ Sheffield DocFest
Новини
08 червня 2022
Українські проєкти-учасники кіноринку MeetMarket @ Sheffield DocFest
Новини
08 червня 2022
Переможцем DOCU/УКРАЇНА-2022 став фільм «Плай» режисерки Єви Джишиашв…
Новини
06 червня 2022
Переможцем DOCU/УКРАЇНА-2022 став фільм «Плай» режисерки Єви Джишиашвілі
Новини
06 червня 2022