На Мандрівному Docudays UA триває фотоконкурс «Підлітки VS кібербулінг»

02 грудня 2020

До 5 грудня триває конкурс фоторобіт «Підлітки VS кібербулінг».

Як стікери у месенджерах чи дописи в соціальних мережах стали засобами агресії та образ? Які наслідки має переміщення погроз та пліток у соціальні мережі? Чи може творчість допомогти осмислити цю проблему, а фотографія стати засобом протидії кібербулінгу? Та головне — як молодь бачить і переживає цю проблему? У межах Мандрівного Docudays UA запрошуємо підлітків долучитися до конкурсу фоторобіт «Підлітки VS кібербулінг» та разом осмислити явище кібербулінгу. У результаті конкурсу 10 грудня відбудеться онлайн-фотовиставка робіт фіналістів. Члени журі та організаторки конкурсу розповідають про ідею конкурсу та проблему кібербулінгу. 

Інтернет, що під час пандемії коронавірусу для багатьох підлітків замінив шкільні кабінети та подвір’я, дитячі майданчики та кінотеатри, несе не лише нові можливості. Школярі стикаються з низкою загроз та небезпек, однією з яких є кібербулінг. Кібербулінг — це знущання, приниження, агресивні напади, які здійснюють за допомогою різних гаджетів (зокрема, телефонів), з використанням інтернету, будь-яких електронних (цифрових) технологій. 

«Цим конкурсом ми намагаємось привернути увагу до кібербулінгу і того, як молодь відчуває цю проблему», — зазначає Марія Менджул, регіональна співкоординаторка Мандрівного Docudays UA в Ужгороді. Продовжуючи тему фестивалю «Тін Спіріт», організатор(к)и конкурсу прагнуть, аби прозвучав голос молоді, а фотографія стала засобом звільнення від страхів та травм. «Тему фотовиставки запропонували самі ж підлітки, які часто потерпають від цькувань, насмішок, образ однолітків. Фотовиставка “Підлітки VS кібербулінг”— це бачення дітьми глобальної проблеми», — зауважує Марія Симкович, співорганізаторка Мандрівного Docudays UA в Ужгороді. До кожної світлини учасники/-ці додаватимуть описи проблеми та можливостей її вирішення, а після завершення конкурсу фотографії фіналістів стануть майданчиком для проведення освітніх заходів на тему протидії кібербулінгу. Конкурс проводиться у трьох вікових групах: молодша — від 6 до 10 років, середня — від 11 до 16 років, старша — від 17 до 19 років.

Член журі конкурсу Михайло Давиденко, директор Ужгородського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (БВПД), у передчутті фіналу виставки зазначає, що важливо розуміти кібербулінг не лише як підліткову проблему. Але молодь особливо чутлива до небезпек цифрового світу та потребує підтримки й усвідомлення серйозності небезпеки кібербулінгу дорослими. Ця виставка — це ще один крок, який допоможе зробити проблему кібербулінгу видимою для суспільства.

Передати почуття того, кого цькують, та наслідки, до яких призводить кібербулінг загалом засобами статичної фотографії — не лише непросте завдання, яке стоїть перед учасниками/-цями. «Творча робота має чіпляти за живе та змушувати cфокусувати свій погляд на проблемі, задуматись, як протидіяти цьому явищу більш ефективно. Саме це я хотів би побачити в роботах учасників та учасниць», — зауважує Микола Яцков, член журі конкурсу та регіональний координатор «Київського діалогу» на Закарпатті.

Для участі в конкурсі надсилайте фотороботи з текстом-описом ідеї фотографії або особистою історією на адресу: [email protected]. Якість зображення для участі має бути не меншою, ніж 2500 пікселів з більшої  сторони (розмір файлу не менше за 2 МБ, але не більше за 8 МБ). Більше інформації про фотовиставку за посиланням.

21 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 31 — 9 
травня
червня 2024
Режисерки DOCU/Україна: про активну згоду, жіночу оптику, вестернів і…
Конспект
11 липня 2024
Режисерки DOCU/Україна: про активну згоду, жіночу оптику, вестернів і те, як знайти фільм у купі сміття
Конспект
11 липня 2024
Архів війни. Словник
Новини
05 липня 2024
Архів війни. Словник
Новини
05 липня 2024
DOCU/СИНТЕЗ. Волонтерство, звукові архіви та солідарність
Інтерв'ю
04 липня 2024
DOCU/СИНТЕЗ. Волонтерство, звукові архіви та солідарність
Інтерв'ю
04 липня 2024
Дар’я Бассель: «Документальне кіно краще говорить з людьми про події,…
Інтерв'ю
03 липня 2024
Дар’я Бассель: «Документальне кіно краще говорить з людьми про події, які відбуваються тут і зараз»
Інтерв'ю
03 липня 2024
Вейн Джордаш: «Якщо ми втратимо Україну, наші діти житимуть у дуже не…
Інтерв'ю
02 липня 2024
Вейн Джордаш: «Якщо ми втратимо Україну, наші діти житимуть у дуже небезпечному світі»
Інтерв'ю
02 липня 2024
Макс Буткевич. Боремося і чекаємо
Новини
01 липня 2024
Макс Буткевич. Боремося і чекаємо
Новини
01 липня 2024
Повернути фокус уваги: як пройшла світова прем’єра фільму «Свідки. По…
Культурна дипломатія
25 червня 2024
Повернути фокус уваги: як пройшла світова прем’єра фільму «Свідки. Полон вбиває» на кінофестивалі Sheffield DocFest
Культурна дипломатія
25 червня 2024
Крізь крихке до міцного: яким був 21 Docudays UA
Новини
18 червня 2024
Крізь крихке до міцного: яким був 21 Docudays UA
Новини
18 червня 2024