Огляд програми

Із заходу на схід: національний конкурс DOCU/УКРАЇНА

12 квітня 2020

До національного конкурсу DOCU/УКРАЇНА увійшли п'ять стрічок, що фіксують усе різноманіття української реальності. Усі вони є повнометражними дебютами: разом з їхніми автор(к)ами ми спостерігаємо за повсякденням українських електричок, подорожуємо в часі в кінопоемі про Держпром, вирушаємо в паломництво до Зарваниці, знайомимось з родиною з Красногорівки у «червоній зоні» Донбасу, а через особисті відеозаписи українських солдат трохи більше дізнаємося про їхні будні. Отже, розповідаємо, які фільми увійшли до DOCU/УКРАЇНА.

 

 

Учасники та учасниці DOCU/УКРАЇНА:

 

 «Не хвилюйся, двері відчиняться», режисерка Оксана Карпович

«Будинок», режисерки Тетяна Кононенко, Матільда Местер

«Зарваниця», режисери Роман Хімей і Ярема Малащук

«Земля блакитна, ніби апельсин», режисерка Ірина Цілик

«War Note», режисер Роман Любий

 

Нагадуємо, що цього року Docudays UA відбуватиметься онлайн. З 24 квітня до 3 травня включно ми підготували для вас 45 онлайн-трансляцій правозахисних заходів RIGHTS NOW! та подій майстерні документалістики DOCU/КЛАС. Щовечора на глядачів чекатиме нова серія «Села» від видатної французької режисерки Клер Сімон. Це також понад 50 стрічок у безкоштовному доступі до 10-го травня на нашій платформі DOCU/SPACE.

 

На відміну від більшості фільмів, кожна зі стрічок національного конкурсу будуть відкритими для перегляду протягом однієї доби у різні фестивальні дні. Відкриватиметься доступ онлайн-стрімом розмови учасника/-ці програми з українськими кінокритиками та режисерами, серед яких - Олексій Тарасов, Юрій Грицина, Олександр Телюк. 

 

Як проходитиме онлайн-фестиваль? Читайте за посиланням.

 

Чільне фото: кадр з фільму «Будинок», режисерок Тетяни Кононенко, Матільди Местер

21 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 31 — 9 
травня
червня 2024