Хто обиратиме кращі проєкти «Civil Pitch 2.0. Кіно, що змінює»?

14 лютого 2022

Членами журі конкурсу-лабораторії «Civil Pitch 2.0. Кіно, що змінює» стали: режисер Роман Бондарчук (Україна), співзасновник WATCH DOCS Мачей Новіцький (Польща), голова Baltic Sea Forum for Documentaries Зане Балчус (Латвія), головна редакторка «Заборони» Катерина Сергацкова (Україна) та представниця Програми сприяння громадській активності «Долучайся!» Дар’я Кумеда (Україна). 

 

Подати заявку на участь можна до 18 лютого.

 

Саме вони під час 19 Docudays UA оберуть чотирьох переможців/-ниць пітчингу ідей фільмів, які здобудуть:

  • фінансування розміром 210 тисяч гривень на виробництво своїх фільмів 
  • менторську підтримку
  • прем’єру власних короткометражних фільмів у межах Docudays UA у 2023 році.

 

Докладніше про членів журі:

 

Мачей Новіцький — голова правління однієї з провідних європейських правозахисних неурядових організацій — Гельсінського фонду з прав людини (Польща). З 2001 року — співзасновник і директор Міжнародного кінофестивалю «WATCH DOCS. Права людини в кіно» у Варшаві.

Автор концепції міжнародної платформи FUTURE DOCS для творчих зустрічей правозахисників і документалістів.

 

Роман Бондарчук — український режисер ігрових і документальних фільмів. Артдиректор кінофестивалю Docudays UA. У 2016 році його документальна стрічка «Українські шерифи» була висунута від України на премію «Оскар». У 2019-му став лауреатом Шевченківської премії у номінації «Кіномистецтво».

Його попередній фільм «Вулкан» після прем’єри на Міжнародному кінофестивалі у Карлових Варах було показано більше ніж на 50 фестивалях у всьому світі, де стрічка здобула понад 12 нагород. 

 

Як і за минулого випуску Civil Pitch у 2018 році, Роман Бондарчук також стане одним з менторів переможців конкурсу, допомагаючи командам створювати свої фільми протягом року. Ментори супроводжують стрічки Civil Pitch на всіх етапах виробництва – від знімання до монтажу, надаючи творчу та експертну підтримку кінематографістам-перемож(ни)цям.

 

Зане Балчус — голова Baltic Sea Forum for Documentaries (Рига, Латвія), дослідниця, кураторка та кінокритикиня. У 2014–2019 роках була директоркою Ризького музею кіно, у 2000–2005 роках працювала програмною директоркою на Ризькому міжнародному кінофестивалі «Арсенал». Є співавторкою кількох книжок про латвійське кіно, співпрацює з різними виданнями про кінематограф (зокрема, Film New Europe, Kino Raksti). Вона була членкинею журі FIPRESCI на IDFA (2019), ZagrebDox (2020), журі міжнародного конкурсу goEast (2020), документального журі Best Nordic на Nordisk Panorama (2021) та інших.

 

Дар’я Кумеда — програмна менеджерка програми сприяння громадській активності «Долучайся!» (USAID/ENGAGE), спеціалістка з інклюзії, працює з темами маргіналізованих груп, молоді, людей з інвалідністю. Проводила тренінги та воркшопи для різних категорій людей з інвалідністю та молоді. 

 

Катерина Сергацкова — головна редакторка онлайн-медіа «Заборона», що є основним інформаційним партнером Civil Pitch 2.0, авторка документальної книги «Прощавай, Ісламська державо: лишається тільки майбутнє», авторка ідеї та співпродюсерка серії документальних відеоесеїв «Підпалюй».

 

Детальніше про Civil Pitch 2.0 читайте за посиланням.

22 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 6 — 13 
червня 2025
«Виявляється, це нам треба вчитися в українців»: Grand voyage кіноклу…
Культурна дипломатія
22 листопада 2024
«Виявляється, це нам треба вчитися в українців»: Grand voyage кіноклубів у Париж
Культурна дипломатія
22 листопада 2024
Відкриваємо прийом фільмів на Docudays UA-2025
Новини
01 серпня 2024
Відкриваємо прийом фільмів на Docudays UA-2025
Новини
01 серпня 2024
ГО «Докудейз» запускає проєкт LAB: DOCU/СИНТЕЗ х Архів війни
Новини
26 липня 2024
ГО «Докудейз» запускає проєкт LAB: DOCU/СИНТЕЗ х Архів війни
Новини
26 липня 2024