Український інститут та Docudays UA втретє проведуть шоукейс Ukrainian Doc Preview

04 лютого 2022

До 13 лютого триває прийом заявок на участь у шоукейсі Ukrainian Doc Preview, який щороку надає унікальну можливість українським документаліст(к)ам презентувати потенційним партнерам свої майбутні фільми, які потребують підтримки з промоцією, дистрибуцією або шукають додаткового фінансування. Цього року подія втретє стане можливою завдяки спільним зусиллям Українського інституту та Docudays UA. 

«Ми переконані, що фахові шоукейси — ефективний формат та дієвий інструмент культурної дипломатії, і успіхи попередніх проєктів-учасників Ukrainian Doc Preview це доводять. Ми раді, що вже третій рік поспіль Docudays UA виступає нашим надійним партнером і продовжує допомагати нам створювати можливості професійного розвитку для українських документалістів/-ок. Сподіваємося, що число 3 принесе нам удачу, і шоукейс нарешті пройде в живому форматі, як ми це планували від початку співпраці», — зазначила керівниця напряму «Кіно» Українського інституту Наталія Мовшович

До участі в Ukrainian Doc Preview запрошуються повнометражні документальні проєкти, які перебувають на стадії чорнового монтажу або постпродакшену. Перед презентацією всі учасники/-ці пройдуть підготовчий воркшоп з міжнародними експерт(к)ами. Цьогоріч ними стали:  

  • Бріджид О’Ші (Німеччина), членкиня консультативних рад B2B Doc і DMZ Docs;  
  • Селін Мура (Нідерланди), менеджерка ринків на IDFA Forum;  
  • Кутайба Бархамджі (Франція), один з найзнаніших режисерів монтажу документального кіно. 


Під час закритої презентації автор(к)и щонайменше п’яти повнометражних документальних проєктів зможуть представити свої фільми міжнародним експерт(к)ам у межах індустрійної платформи DOCU/ПРО фестивалю Docudays UA. Також кожен із проєктів отримає індивідуальні консультації з монтажу — залежно від потреб та питань, які цікавлять його команду. 

«Січень 2022 року приніс нам круті новини: минулорічний учасник Ukrainian Doc Preview «Нескінченність за Флоріаном» Олексія Радинського потрапив до програми Роттердамського кінофестивалю. Цьогорічні ж учасники/-ці зможуть поспілкуватися з відбірниками Венеції, Локарно та низки інших фестивалів, — розповіла директорка індустрійної платформи DOCU/ПРО Дар’я Бассель. — Я також радію за проєкти, що знайшли завдяки шоукейсу гарних партнерів для міжнародних продажів та дистрибуції. Так, сейлз-агентом фільму Єви Нейман стали Rainafilms. Усе це було би неможливо без постійної підтримки Українського інституту». 

Відбір проєктів здійснюватиме експертна комісія, до складу якої увійдуть представники/-ці сектору кіно Українського інституту та команди Docudays UA.   

Учасниками попередніх шоукейсів були такі проєкти, як: «Цей дощ ніколи не скінчиться», «Сіль з Бонневілю», «Щоденник нареченої Христа», «Рози. Фільм-кабаре», «Панорама»

Детальніше про умови участі та програму Ukrainian Doc Preview читайте у регламенті програми за посиланням. 

 

19 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
25 – 
березня
3
квітня 2022
«Пароль: паляниця»: як відбулися покази українських фільмів у Великій…
Новини
30 червня 2022
«Пароль: паляниця»: як відбулися покази українських фільмів у Великій Британії
Новини
30 червня 2022
«Якщо ми зараз дивимося на себе новими очима, то це і є вирішальний е…
Інтерв'ю
27 червня 2022
«Якщо ми зараз дивимося на себе новими очима, то це і є вирішальний етап трансформації, що почалась в розірваному досвіді наших батьків»
Українські учасниці/-ки індустрійних подій Sheffield DocFest розповідають про проєкти та роботу над ними під час війни.
Інтерв'ю
27 червня 2022
«Час — привілей мирного життя». Українські учасниці індустрійних поді…
Інтерв'ю
24 червня 2022
«Час — привілей мирного життя». Українські учасниці індустрійних подій Sheffield DocFest розповідають про роботу над проєктами під час війни
Інтерв'ю
24 червня 2022
«Деколонізація старих ідеологічних конструктів та практик кіноіндустр…
Новини
22 червня 2022
«Деколонізація старих ідеологічних конструктів та практик кіноіндустрії». Дискусія в межах індустрійної секції Інституту документального кіно
Новини
22 червня 2022
Запускаємо сайт «Архіву війни»
Новини
20 червня 2022
Запускаємо сайт «Архіву війни»
Новини
20 червня 2022
Звіт за роботу ініціативи підтримки DOCU/HELP для документалістів/-ок…
Новини
09 червня 2022
Звіт за роботу ініціативи підтримки DOCU/HELP для документалістів/-ок за квітень та травень
Новини
09 червня 2022
Українські проєкти-учасники кіноринку MeetMarket @ Sheffield DocFest
Новини
08 червня 2022
Українські проєкти-учасники кіноринку MeetMarket @ Sheffield DocFest
Новини
08 червня 2022
Переможцем DOCU/УКРАЇНА-2022 став фільм «Плай» режисерки Єви Джишиашв…
Новини
06 червня 2022
Переможцем DOCU/УКРАЇНА-2022 став фільм «Плай» режисерки Єви Джишиашвілі
Новини
06 червня 2022