Огляд програми

DOCU/CИНТЕЗ: інші види, агентність і засоби виразності

07 листопада 2022

Ми продовжуємо започатковану у 2021 році програму DOCU/СИНТЕЗ, яка досліджує медіа в цілому та рухоме зображення зокрема на перетині різних напрямів. Цьогорічний фокус — на пошуках засобів мистецького висловлювання в умовах актуальної реальності. 


У межах міждисциплінарної мистецької програми DOCU/СИНТЕЗ спеціального випуску 19 Docudays UA «Надзвичайний стан» 11 листопада о 12:00 запрошуємо на українську прем’єру «Invasions 1.2.3», VR-фільму Алевтини Кахідзе та Пьотра Армяновського. 12 листопада о 15:00 чекаємо всіх охочих на панельну дискусію «Інвазія: від наукового терміну до мистецької метафори», присвячену проєкту.


Історія, в яку занурює проєкт «Invasions 1.2.3», починається біля меморіалу «Всім померлим на самоті в російській окупації», який у 2021 році створила українська художниця Алевтина Кахідзе на місці поховання своєї матері. У променях сонця — прогулянка селами Музичі та Мостище, містом Ірпінь. Фільм зроблений після звільнення Київської області від російських окупантів у 2022 році.



«У якийсь момент я відчула, що наша Україна у воєнних реаліях настільки різна в кожному сантиметрі: тут руїни, а тут — уже граються діти. Саме для того, аби точніше передати це, я звернулася до формату відео 360°. Для мене важливо також, що він дозволяє глядачу/-ці самостійно обирати, на що дивитися. 


Наша робота набагато ближче до перформансу, ніж до кіно. Я б навіть сказала, що це вистава, де сцена побудована навколо глядач/-ки, який/-а знаходяться в центрі подій. Об’єктив камери 360° охоплює все й одразу, не надаючи можливості монтувати, в класичному розумінні цього процесу. Утім, монтаж у нашому фільмі присутній — щоправда, влаштований він інакше», — розповідає Алевтина Кахідзе, авторка ідеї, художниця та перформерка.


«У програмі DOCU/СИНТЕЗ ми фокусуємося на пошуках кіномови — на різноманітті способів розповідати історії за допомогою нових технологій. «Invasions 1.2.3» — фільм, який особисто мене вразив і надихнув», — коментує артдиректор фестивалю Docudays UA, Роман Бондарчук.


В основі проєкту — тривала дослідницька робота Алевтини Кахідзе над темою інвазійних рослин, а також її співпраця з Олексієм Коваленком, кандидатом біологічних наук, співробітником Національного науково-природничого музею НАН України.


«Реальність, яка з одного боку чинить спротив репрезентації, підважує всі доступні символічні засоби, а з іншого боку, посилює потребу висловлювання як форми спротиву. Здається, для нас пошук засобів мистецької виразності змістився в іншу площину», — додає кураторка програми DOCU/CИНТЕЗ Олександра Набієва.


Для того, аби полегшити логістику та створити оптимальні умови для відвідування показів VR-фільму, просимо вас зареєструватися на подію за цим посиланням. Перегляд у шоломі віртуальної реальності доступний для глядачів/-ок в окулярах. Вхід на всі події програми вільний.

Події програми DOCU/СИНТЕЗ: 

Іnvasions 1.2.3 | кінотеатр «Жовтень» (зала «Сеанс»).

VR-фільм «Іnvasions 1.2.3» Алевтини Кахідзе та Пьотра Армяновського


Дати проведення: 11–13 листопада

Графік роботи: п’ятниця–неділя з 12:00 до 20:00

Вхід вільний, рекомендована попередня реєстрація


«Інвазія: від наукового терміну до мистецької метафори» | кінотеатр «Жовтень» (зала «Кіноман»)


Під час панельної дискусії ми поговоримо про форму мистецького висловлювання на перетині перформансу та кіно, про особливості роботи з VR в контексті актуального ландшафту сьогодення; про взаємодію наукових дисциплін та сучасного мистецтва. А також про те, як агентність рослин пов’язана з війною та колоніалізмом.


Гості: Алевтина Кахідзе, Пьотр Армяновський, Олексій Коваленко

Модераторка: Олександра Набієва

Дати проведення: 12 листопада, 15:00

Вхід вільний

_____________

Спецвипуск 19 Docudays UA відбувається за підтримки Посольства Швеції в Україні, Стабілізаційного фонду культури та освіти 2022 Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Гете-Інституту, Європейського культурного фонду, International Media Support, Українсько-данського молодіжного дому, Посольства Швейцарії в Україні та Польського Інституту в Києві. Інклюзивність фестивалю підтримують «Ощадбанк» та Mastercard.

Думки, висновки чи рекомендації не обов'язково відбивають погляди урядів, благодійних організацій чи компаній цих країн. Відповідальність за зміст публікації несуть винятково його автор(к)и.

22 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 6 — 13 
червня 2025
Три роки повномасштабної війни. Свідки та їхні спогади
Новини
17 лютого 2025
Три роки повномасштабної війни. Свідки та їхні спогади
Новини
17 лютого 2025
Долучайтеся до відкритої онлайн-події 11 лютого – презентації «Центру…
Новини
10 лютого 2025
Долучайтеся до відкритої онлайн-події 11 лютого – презентації «Центру безпечного Інтернету»
Новини
10 лютого 2025
ГО «Докудейз» виходить із соцмережі X
Новини
07 лютого 2025
ГО «Докудейз» виходить із соцмережі X
Новини
07 лютого 2025
Співпраця Архіву Війни з Харківською правозахисною групою: результати…
Новини
07 лютого 2025
Співпраця Архіву Війни з Харківською правозахисною групою: результати аналізу судових рішень
Новини
07 лютого 2025
Відкриваємо прийом заявок до VIІI Електронного каталогу української д…
Новини
03 лютого 2025
Відкриваємо прийом заявок до VIІI Електронного каталогу української документалістики
Новини
03 лютого 2025
ГО «Докудейз» у межах RIGHTS NOW! запрошує громадські організації до …
Новини
01 лютого 2025
ГО «Докудейз» у межах RIGHTS NOW! запрошує громадські організації до партнерства і співорганізації подій 22 Docudays UA
Новини
01 лютого 2025
Оголошуємо склад української делегації на CPH:DOX
Новини
31 січня 2025
Оголошуємо склад української делегації на CPH:DOX
Новини
31 січня 2025
Дивіться до кінця березня: фільм «У сітях» в онлайн-кінотеатрі DOCUSP…
Новини
30 січня 2025
Дивіться до кінця березня: фільм «У сітях» в онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE
Новини
30 січня 2025