Огляд програми

Призма суспільства: тайванська документалістика у фокусі

22 травня 2024

У травні цього року ми презентували добірку українських фільмів на Тайванському міжнародному фестивалі документального кіно (TIDF) — «Обмін. Десятиліття синьо-жовтого: українська документалістика». На 21 Docudays UA наші колеги з TIDF представляють кінопрограму з гуманістичним підходом до власної історії та поглядом на суспільство.

 

«У своєму 14-му випуску ТМФДК (Тайванський міжнародний фестиваль документального кіно) започаткував першу у своїй історії програму обміну з міжнародними кінофестивалями. У співпраці з Docudays UA ми сподіваємося ознайомити аудиторії двох країн з українськими та тайванськими документальними фільмами.

 

Шість робіт у цій секції заглиблюються в різні аспекти людяності й турботи. Вони слухають свідків/-кинь і постраждалих від політичного гніту, а також їхніх нащадків («Смак дикого помідора», 2021), піднімають питання про «недосконалих жертв» на прикладі смерті робітника-мігранта («Ще довгі милі мушу йти», 2022), розглядають нашу колоніальну історію з новаторської перспективи з музичним виступом серед археологічних знахідок («Виступ у церкві», 2024). Також вони піднімають різні проблемні питання — від приватного сімейного («Свята родина», 2022) до становища молодих працівників на роботі з високими ризиками («Коли вони були підлітками», 2020) і громад корінних народів («Улов», 2020). Через обʼєктив документалістів/-ок ми можемо подивитися на складність історії Тайваню та насичене розмаїття нашого суспільства», — зазначає Джессі Янґ, керівниця програми обміну ТМФДК (Taiwan Docs).

 

До програми «Призма суспільства: тайванська документалістика у фокусі» увійшли:

Чільне фото: кадр із фільму «Виступ у церкві».

___________

21 Docudays UA відбувається за підтримки Посольства Швеції в Україні, Посольства США в Україні, International Media Support, Посольства Королівства Нідерландів в Україні, Посольства Естонії в Україні, Польського інституту в Києві, Французького Інституту в Україні, Данського інституту культури, Чеського центру Київ і Посольства Угорщини, Київ. Думки, висновки чи рекомендації не обов’язково відбивають погляди урядів чи благодійних організацій цих країн. Відповідальність за зміст публікації несуть виключно її автор(к)и.

22 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 6 — 13 
червня 2025
«Виявляється, це нам треба вчитися в українців»: Grand voyage кіноклу…
Культурна дипломатія
22 листопада 2024
«Виявляється, це нам треба вчитися в українців»: Grand voyage кіноклубів у Париж
Культурна дипломатія
22 листопада 2024
Відкриваємо прийом фільмів на Docudays UA-2025
Новини
01 серпня 2024
Відкриваємо прийом фільмів на Docudays UA-2025
Новини
01 серпня 2024
ГО «Докудейз» запускає проєкт LAB: DOCU/СИНТЕЗ х Архів війни
Новини
26 липня 2024
ГО «Докудейз» запускає проєкт LAB: DOCU/СИНТЕЗ х Архів війни
Новини
26 липня 2024