«Остання пісня з Кабула» — захоплива героїчна історія дівчат-сиріт, чию музичну школу закрили, коли Талібан захопив владу в Афганістані. Дівчата тікають до Португалії, де намагаються відбудувати своє зруйноване життя і знову почати грати музику.
Творча команда:
Режисерська робота: Кевін Макдональд, Рухі Хамід
Продюсування: Софі Деніел, Кейті Бʼюкенен
Операторська робота: Маґда Ковальчик, Петра Ґраф, Маха Захра
Звук: Том Годж
Режисер/-ка
Кевін Макдональд
Кевін Макдональд — режисер документального та ігрового кіно, лауреат премії «Оскар».
Серед його робіт — документальний фільм про вбивство 11 ізраїльських спортсменів у 1972 році «Один день у вересні», який здобув «Оскар» у категорії «Найкращий повнометражний документальний фільм»; документальна стрічка про скелелазіння «Дотик до безодні»; історична драма «Останній король Шотландії», за яку Форест Вітакер отримав «Оскар» у номінації «Найкращий актор», а також визнані критиками документальні фільми про музикантів Вітні Гʼюстон і Боба Марлі.
У 2010 році Кевін разом із виконавчим продюсером Рідлі Скоттом зняв повнометражний документальний фільм «Життя за один день» у партнерстві з YouTube, RSA Films і LG Electronics. Стрічка оповідає історію одного звичайного дня і містить сцени, відібрані з-поміж понад 80 тисяч матеріалів, наданих людьми з усього світу. Кевін і Рідлі повернулися до проєкту «Життя за один день» у 2020 році, і премʼєра другого фільму відбулася на YouTube у лютому 2021-го. На початку 2021 року Кевін зрежисував і випустив два проєкти: «Бруно проти Тайсона» — історію про сенсаційні злети та падіння двох із найвідоміших темношкірих спортсменів у світі, а також «Мавританець» — юридичну драму про табір Ґуантанамо, де зіграли Бенедикт Камбербетч, Джоді Фостер і Тахар Рахім.
Вибрана фільмографія
«Остання пісня з Кабула» (2023), «Життя за один день 2020» (2021), «Мавританець» (2021), «Марлі» (2012), «Життя за один день» (2011), «Останній Король Шотландії» (2006), «Дотик до безодні» (2004), «Один день у вересні» (1999)
Режисер/-ка
Рухі Хамід
Рухі Хамід народилася у Танзанії і має азійське походження. За останні 18 років Рухі зняла низку документальних фільмів для BBC, Channel 4 і Al Jazeera International, які здобули численні нагороди. Особливий талант Рухі — виявляти найкраще у людях і таким чином створювати інтимні, цікаві та проникливі фільми. Її ентузіазм і комунікабельність мотивують людей досягати найкращого. Рухі закінчила Королівський коледж мистецтв і працювала графічною дизайнеркою, а карʼєру продюсерки та режисерки почала з новаторським відділом BBC Community Programmes Unit, знімаючи фільми для серіалів «Відеощоденники» та «Відеонація», які здобули нагороду BAFTA. Ці серіали давали звичайним людям можливість розповідати власні історії своїми словами — задовго до поширення жанру реаліті-шоу. Рухі залишила BBC і стала незалежною режисеркою у травні 2000 року. Її фрілансерським дебютом став трисерійний проєкт «Закон у Лахорі» для Channel 4, під час якого вона отримала безпрецедентний доступ до пакистанських кримінальних судів. Вона вважає, що стояти за камерою — це найцікавіша позиція. Її документальні фільми завжди орієнтуються на персонажів та мають сильні історії.
Вибрана фільмографія
«Остання пісня з Кабула» (2023), «Чорний і Арабський» (2022)
22 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
Фестивальний абонемент відкриває доступ до програми Docudays UA-2025. З ним ви зможете відвідати покази найкращих документальних стрічок з усього світу та зустрічі з їхніми автор(к)ами за кращою ціною.
Цьогоріч ми пропонуємо придбати на вибір три види фестивальних абонементів: класичний, студентський та ранковий. Класичний діє із 6 по 13 червня в кінотеатрі «Жовтень» та КІНО42, тоді як ранковий дає змогу бронювати квитки на сеанси фільмів, які починаються не пізніше 16:30 в кінотеатрі «Жовтень» із 7 по 13 червня.
Перед придбанням ознайомтеся з видами фестивальних абонементів та умовами користування на сторінці квиткових правил.
Для придбання студентського абонемента вкажіть номер учнівського / студентського квитка. Внутрішньо переміщені особи, які навчаються і не мають такого документа, можуть зазначити номер довідки ВПО.
У разі успішної оплати вам буде надіслано електронний сертифікат, власник/-ця якого отримає фестивальний абонемент із 28 травня. На бажання ви можете отримати паперовий бейдж, функціонально вони рівнозначні з електронним.
Підтвердить свою електронну пошту. Введіть код з чотирьох цифр, який був надісланий вам на пошту
Користуючись абонементом, акредитацією або квитком, ви погоджуєтеся з правилами користування сайтом.
Ви купуєте квиток(-ки) на сеанс «», який відбудеться о . Квиток коштує гривень.
Будь ласка, вкажіть своє ім'я та email. У разі успішної оплати на вказану адресу буде надіслано квиток.
Оберіть кількість квитків.
Код підтвердження
Здобувачам освіти надається знижка 50%. Квиток є дійсним за умови пред’явлення документа, що підтверджує статус здобувача/-ки освіти (або довідки ВПО у студентів, які не мають такого) контролеру на вході у глядацьку залу.
Ви купуєте квиток(-ки) на сеанс «», який відбудеться о . Квиток коштує гривень.
Будь ласка, вкажіть своє ім'я, email та номер документу(-ів), що підтверджує(-ють) ваш статус здобувача освіти або, у разі його відсутності, номер довідки ВПО.
Оберіть кількість квитків.
Код підтвердження
Пенсіонер(к)и; військослужбов(и)ці, учасники/-ці бойових дій, ветеран(к)и та добровольці/-иці війни можуть отримати квиток на показ безплатно.
Ви бронюєте квиток на сеанс «», який відбудеться о .
Будь ласка, оберіть тип пільги та вкажіть ім'я та електрону пошту.
Код підтвердження
Ви бронюєте квиток на сеанс «», який відбудеться о .
Будь ласка, вкажіть логін та пароль, які вказані на абонементі/бейджі.
Код підтвердження
Користуючись абонементом, акредитацією або квитком, ви погоджуєтеся з правилами користування сайтом.
Ми започатковуємо клуб для тих, хто фанатіє від документальних фільмів так само, як фестивальна команда, та поділяє однакові з нами цінності. Умови участі прості: ви допомагаєте розвиватися DOCUDAYS UA, a ми вам за це дякуємо приємними бонусами протягом року!
Дякуємо за довіру та бажання підтримати наш фестиваль! Саме зараз, коли ми активно формуємо програму, добираємо фільми, палко дискутуємо та обговорюємо майбутній документальний марафон, нам неабияк важливо відчувати вашу підтримку та увагу. Ми щиро чекаємо зустрічі з вами наприкінці березня, у насичені фестивальні дні.
Про те, як отримати абонемент та подарунки від Docudays UA, ми повідомимо електронним листом за кілька днів до початку фестивалю.
Якщо ви обрали сувенір, протягом тижня з вами зв'яжеться наша координаторка щодо можливостей доставки.
Для нашої команди організовувати фестиваль онлайн за нинішніх обставин – це інтенсивна робота, сповнена викликів та експериментів. Зараз, коли ми активно готуємо Docudays UA-2020, формуємо програму, занурюємося у тонкощі віртуального світу, нам неабияк важливо відчувати підтримку та довіру нашої аудиторії.