Зустрічайте експертів/-ок, які оберуть фільми-переможці DOCU/СВІТ — міжнародного конкурсу повнометражних і середньометражних документальних стрічок.
До складу журі DOCU/СВІТ увійшли: Даніло Петрович Хоркера, програмний директор фестивалю FIDOCS у Чилі, антрополог, кінорежисер і дослідник культури, Нільс Паг Андерсен, данський режисер монтажу понад 250 кінострічок, а також Віка Лещенко, менеджерка культури та українська кураторка.
Нагадаємо, у міжнародному конкурсі DOCU/СВІТ братимуть участь фільми креативної документалістики, в яких етичні та правові проблеми розкриваються за допомогою виразних художніх засобів.
Спеціалізується на збереженні та поширенні нематеріальної культурної спадщини за допомогою аудіовізуальних медіа. Понад 15 років проводив етнографічні дослідження у Чилі, документуючи релігійні ритуали, духовну музику й сільські традиції. Колишній генеральний продюсер Чилійської національної синематеки; засновник неурядової організації MUCAM (Museo Campesino en Movimiento – «Селянський музей у русі») у сфері публічного мистецтва та збереження культурної спадщини. Сьогодні є президентом CULDOC (Documentary Cultural Corporation – «Культурна корпорація документального кіно») – установи, що стоїть за провідним чилійським фестивалем документального кіно FIDOCS.
Працює режисером монтажу з 1979 року і змонтував понад 250 дуже різноманітних картин. Серед них — документальні роботи «Акт убивства» (The Act of Killing) і «Погляд тиші» (The look of Silence) (обидва номіновані на «Оскар») та ігрові стрічки «Слідопит» (The Pathfinder, номінований на «Оскар») і «Вічні моменти» (Everlasting Moments, номінований на «Золотий глобус»). 2005 року Андерсен отримав престижну данську нагороду за життєві досягнення — Нагороду Рооса (Roos Prize) за видатні здобутки в документалістиці. 2012 року став професором режисури монтажу в Норвезькій кіношколі. 2021 року видав книжку «Порядок у хаосі: оповідь і монтаж у документальних фільмах» (Order In Chaos - Storytelling And Editing In Documentary Films).
Має магістерський ступінь з культурології Києво-Могилянської академії. Працювала на кінофестивалі «Молодість» у 2007–2011 роках як головна редакторка фестивальних видань і програмна координаторка. З 2010 року розпочала роботу як програмна координаторка на Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA й обіймала посаду програмної директорки з лютого 2019-го до травня 2023 року. Із травня 2022 року працює координаторкою міжнародної документальної кінопрограми на кінофестивалі DOK Leipzig.
22 Docudays UA проводиться за фінансової підтримки Європейського Союзу, Посольства Швеції в Україні, Міжнародного фонду «Відродження». Думки, висновки чи рекомендації не обов'язково відповідають поглядам Європейського Союзу, урядів чи благодійних організацій цих країн. Відповідальність за зміст публікації несуть винятково її автор(к)и.