Індустрійна програма

Індустрійна платформа DOCU/ПРО створена для промоції українського документального кіно, підтримки української кіноіндустрії, налагодження зв’язків з іноземними експерт(к)ами зі світу документалістики. 

ПРОГРАМА ПРОФІЛЬНИХ ПОДІЙ DOCU/ПРО 2021, ЩО ВІДБУЛАСЯ У МЕЖАХ 18 DOCUDAYS UA

 

UKRAINIAN DOC PREVIEW
Це шоукейс українських документальних повнометражних фільмів на стадії виробництва / поствиробництва. Учасники та учасниці представляють міжнародним експерт(к)ам 10-хвилинні відеоуривки майбутніх фільмів. Вже другий рік поспіль Docudays UA організовував шоукейс спільно з Українським інститутом. Цьогоріч Ukrainian Doc Preview відбувся онлайн 29 березня.

 

MEET PROFESSIONALS
Нетворкінгова подія і можливість записатися на індивідуальні зустрічі з міжнародними експерт(к)ами документального кіно, отримати консультації щодо власних проєктів та налагодити професійні контакти. 

 

TALKS
Майстер-класи від провідних спеціалістів/-ок міжнародної індустрії, які діляться досвідом успіхів та поразок у створенні документальних проєктів і копродукції, а також розказують про секрети ефективних стратегій промоції, маркетингу та продажів документальних фільмів.

 

VR DOC LAB

Спільно з Academy of Visual Arts Kharkiv цьогоріч ми розширювали інструментарій документального кіно та вперше опановували майстерність у створенні VR-фільмів. Разом із провідними європейськими спеціаліст(к)ами з VR-виробництва ми зосередилися на головних етапах створення VR-фільмів: VR-сторітелінгу, технічних засобах, інструментах втілення VR-фільму, продюсуванні, фінансуванні, промоції та дистрибуції VR-стрічок. Організатор лабораторії: Academy of Visual Arts Kharkiv. Партнери проєкту: VR HAM! (Гамбург) INVR.SPACE, NowHereMedia (Берлін), Docudays UA (Київ). За підтримки House of Europe. 

 

DOCU/КЛАС

Це низка відкритих дискусій, воркшопів та лекцій, що відбуваються щороку під час Docudays UA в Києві й до яких залучаються гості фестивалю, фахівці та фахівчині в індустрії документального кіно.

 

Шоу-кейси українських документальних проєктів та делегації українських документалістів на міжнародних фестивалях

 

UKRAINIAN SHOWCASE @ Cannes Docs

У 2020 році вперше Docudays UA спільно з Українським інститутом організовував презентацію українських документальних проєктів UKRAINIAN SHOWCASE @ Cannes Docs, що відбувався 22–26 червня 2020 року на Marché du Film в рамках секції Cannes Docs. Українські продюсер(к)и та режисер(к)и презентували свої проєкти представникам найвпливовіших міжнародних фестивалів та сейлз-агенцій на головному ринку світового кіно — у Каннах. Це можливість для авторів/-ок майбутніх стрічок знайти надійних партнерів для дистрибуції та домовитись про світову прем’єру майбутнього фільму. Окрім презентації, проєкти-учасники отримали індивідуальні консультації від провідних міжнародних експертів та експерток, а саме від тренерів EURODOC, відомої навчальної програми для продюсерів.

 

Українська делегація на фестивалі IDFA в Амстердамі

У 2019 році в межах делегації «Ukraine: Here We Go!» десять документальних проєктів з України відвідали головний світовий майданчик неігрового кіно – кінофестиваль в Амстердамі. Учасниками делегації стали продюсер(к)и й режисер(к)и, які працюють над своїми першими та другими повнометражними картинами. Вони долучилися до індустрійних подій фестивалю, відвідали форум-ринок та отримали консультації міжнародних експертів та експерток. Ця поїздка стала можлива завдяки співпраці між Docudays UA, Державним агентством України з питань кіно та «Українським інститутом».

У 2020 році українська делегація на IDFA відбулася онлайн за підтримки Держкіно. Детальніше про програму делегації та обрані проєкти читайте за посиланням.

 

Щорічно команда Docudays UA готує «КАТАЛОГ УКРАЇНСЬКОЇ ДОКУМЕНТАЛІСТИКИ». Англомовне видання поширюється на спеціалізованих міжнародних кіноринках та кінофестивалях. У каталозі є інформація про завершені фільми та проєкти на стадії виробництва, контакти українських незалежних продюсерів/-ок, кіно- та телестудіий, фестивалів, дистриб’юторів.

19 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
25 – 
березня
3
квітня 2022