Кінофестиваль Beldocs презентує: Serbian Docs in Progress

Міжнародний фестиваль документального кіно Beldocs спільно з Docudays UA презентує три сербські повнометражні документальні проєкти на різних етапах виробництва. Презентація передбачає показ 10-ти хвилин чорнового монтажу або окремих сцен проєкту, після чого відбувається дискусія за участю міжнародних експертів/-ок.

 

Коли: 22 березня

Де: IZONE, 2-й поверх

Вхід за індустрійною або фестивальною акредитацією

Робоча мова – англійська

Модераторка – Трейсі Голдер

 


 

Ящик / Kutija 

Режисер: Лука Папіч | Продюсер: Серджа Вучо


«Ящик» – документальний фільм про один із найдивніших періодів сучасної історії Сербії. Після 45 років комуністичного правління діяльність сербських політичних партій у липні 1990 року стала законною. Переживши десятиліття однопартійної системи, опозиція наївно і кумедно починає навчатися плюралізму. На основі неточних і суб’єктивних спогадів протагоністів фільм вдивляється у чудернацький світ тогочасних медіакампаній і громадських зібрань. Інтерв’ю із тогочасними кандидатами у президенти і членами партії проведені спеціально для цього фільму. «Ящик» заохочує глядача оцінити поточний політичний момент і досі незавершений процес демократизації, дослідити основи політики і запитати себе, чим насправді є демократія.

 

 

Де ж у біса мій прекрасний принц? /  I, gde je taj princ na belom konju?

Режисерка: Соня Ракіч | Продюсерка: Ана Реновіца


Даніка – дуже щира жінка на порозі 60-ліття, яка випромінює світло. Вона ходить на танці, пише вірші і має лише одне бажання – сказати «Я вийду за тебе». Та коли вона виявляє, що Браніслав, із яким вона зустрічається вісім років, не хоче одружуватися, її особисте життя летить шкереберть. У думках Даніки з’являється нова дилема: чи це той чоловік, який їй потрібен? Вона намагається змінити і переконати його, але нічого не виходить. Даніці бракувало батьківської любові, а тато знущався над нею. Усі ці незагоєні емоційні рани з дитинства призвели до багатьох трагічних ситуацій: вона втратила цноту із ґвалтівником, тікала і переховувалася від мафії, намагалася вкоротити собі віку і жила на вулиці. Та попри все, вона ніколи не здавалася. Поки жінка міркує над своїми стосунками, Браніслав іде від неї. Тієї ж миті і того ж дня вона втрачає усі джерела прибутку. Охоплена найтемнішими думками, Даніка звертається до самої себе і прагне зрозуміти причини своєї глибокої потреби у близькості. Вона продовжує неймовірні пошуки кохання і розкриває усі подробиці свого минулого у відеоблозі на YouTube, ділячись своїми життєвими уроками. Завдяки цим відео вона не лише допомагає іншим і знову знаходить сенс життя, а й починає розуміти, що насправді шукає. Чи можуть прийняття себе і любов до себе покласти початок новій «щасливій історії кохання», якої вона завжди прагнула?

 

 

Збирач снів /  Snovi Vladana Radovanovića

Режисерка, продюсерка: Соня Дєкіч


Владан Радовановіч – літній чоловік, який живе у затишній квартирці із дружиною і двома папугами. Він щодня записує, а часто й замальовує те, що йому наснилося, намагаючись якнайточніше відтворити свої сни. Поступово квартира перетворюється на портал до світу снів Владана, на ворота до його другого «я» – Сновидця. Разом ці двоє творців створюють світ тендітної уяви, змагаючись у збиранні снів і прагнучи злитися в єдине ціле.

18 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
26–
березня
4
квітня 2021