Документальне кіно часто заповнює той простір, який не годні заповнити медіа – у світі інформаційних війн і нескінченного потоку новин документальне кіно здатне навести фокус, відділити важливе від швидкоплинного, дати можливість придивитися, замислитися і довіритися. Саме тому документальне кіно стає дедалі популярнішим: не лише серед глядачів, а також як знаряддя пізнання світу, рефлексії. Майдан, події на Донбасі вивели на вулицю не лише людей із політичними вимогами, а й людей із камерами. Чи відчув це телеринок? Як він відреагував? Телебачення також змінюється і прагне бути «ближчим» до глядача, «живішим». Чи може воно інтегрувати документальне кіно як новий жанр? Чи здатна сьогодні кінодокументалістика зберегти свою жанрову незалежність, співпрацюючи з телебаченням безпосередньо?
Учасники та учасниці:
Кенан Алієв – виконавчий директор незалежної міжнародної служби новин Current Time, російськомовного каналу, заснованого у 2014 році. Current Time – це проект «Радіо Свобода» у співпраці з «Голосом Америки». На каналі регулярно показують творчі документальні фільми, зокрема заборонені в Росії через свій зміст. Раніше Кенан був директором азербайджанського відділення «Радіо Свобода» – «Радіо Азадлиґ». До початку своєї роботи на «Радіо Свобода» у 2004-му році Кенан працював у Вашингтоні постійним кореспондентом Світової служби BBC та диктором на «Голосі Америки», а у 2003 році був нагороджений золотою медаллю «Голосу Америки» за професійні досягнення.
Іван Букрєєв – директор телеканалу НЛО TV, продюсер. Із 2007 року був керівником відділу стратегічних закупівель прав на формати програм і прав в інтернеті телеканалу «1 + 1». Незабаром почав роботу на посаді менеджера з продажу російського представництва NBC Universal – однієї з найбільших світових компаній, що спеціалізуються на медіа та розвагах. Із 2012 року й донині очолює департамент розвитку нових каналів у «ТРК Україна». Є директором телеканалів НЛО TV, «Індиго TV». У 2016 році Іван став продюсером української романтичної комедії «Інфоголік».
Ольга Захарова – директорка зі стратегічного маркетингу медійного холдингу «Медіа Група Україна». Ольга – експертка, авторка майстер-класів та публікацій з маркетингу, брендингу і креативу в друкованих ЗМІ та інтернеті, призерка Нью-Йоркського телевізійного фестивалю. Постійна членкиня журі міжнародного конкурсу телевізійного дизайну PROMAX з 1998 року. З 1996 по 2008 рр. – креативна директорка, керівниця відділу творчих проектів каналу «1+1» ТОВ «Телерадіокомпанія «Студія 1+1». З 1998 по 2010 рр. – генеральна директорка, голова правління ЗАТ «1+1 Відео Дизайн» (бренди українських телеканалів «Кіно», ТЕТ, ICTV та ін.).
Модерує Ангеліна Карякіна, шеф-редакторка «Громадського».
Ангеліна працювала кореспонденткою київського бюро Euronews. У 2015 році приєдналася до команди «Громадського» журналісткою та ведучою. Висвітлювала процес проти Олега Сенцова та Олександра Кольченка у Ростові-на-Дону, міграційну кризу в Угорщині. Разом із колегою Настею Станко розпочала цикл документальних розслідувань «Слідами революції» про події на Майдані. Закінчила режисерську майстерню Сергія Буковського.