Куди зводити непосидючу малечу на фестивалі? На цьогорічному Docudays UA ми представляємо програми, які стануть цікавими всім віковим категоріям глядачів і глядачок, про які розповідатимемо поступово на нашому сайті. Нині анонсуємо мультфільми та спецпрограму для дітей від 3 років, створену за ініціативи друзів фестивалю – латвійських продюсера Улдіса Секуліса й режисерки Крісти Буране.
У межах програми DOCU/ЮНІСТЬ ви зможете подивитися цикл різнобарвної анімації «Чарівна шафа» Крісти Буране та добрий ляльковий трилер про роботів і сни «Денний сон» Нілса Скапанса.
Трейлер анімації «Денний сон» (англійська версія)
«Кожен із п’яти коротких музичних анімаційних фільмів «Чарівної шафи» був створений окремим художником зі своїм унікальним стилем. На мою думку, в результаті нам вдалося створити чарівні світи, що вміють зберігати таємниці, дарувати радість, місцями лякати та розпалювати жагу до пригод!»,– ділиться Улдіс Секуліс.
Трейлер анімації «Чарівна шафа» (українська версія)
Латвійський продюсер Улдіс Секуліс – давній друг Docudays UA, який неодноразово приїздив на фестиваль і був у складі журі. Його студія VFS FILMS співпродюсувала стрічки, що представляли Україну та Литву в номінації на премію «Оскар» у категорії «Найкращий міжнародний фільм». Цьогоріч Улдіс наживо проведе ігрову програму, що ґрунтується на сюжеті анімації з наших великих екранів:
Кадр із фільму «Чарівна шафа»
«Ми не можемо дозволити цій війні отруїти чутливі душі дітей, їм потрібна наснага та стійкість, тому ми вирішили, що показ анімації в Україні є пріоритетом для нас. У нашій студії проходила стажування Катерина Ганцева, режисерка з Харкова, яка не лише переклала тексти фільмів на українську мову, а й чудово записала їх у дубляжі».
Режисер Іван Сауткін показав анімацію «Чарівна шафа», передавши символічний подарунок від балтійських колег до Нового року дітям прифронтового міста Краматорськ. Він описав враження від заходу: «Показ відбувався у культурному просторі «Терикон», який відкрили мої друзі, волонтерська ГО «БазаUA». Цей заклад влаштовано у безпечному підвальному приміщені й обладнано для того, щоб діти могли приходити, вчитися та розкривати свій творчий потенціал. Малеча дуже любить свій «Терикон», і навколо культурного простору сформувалася своя дитяча субкультура. На наш захід зібралися дітки різного віку: від трьох до дванадцяти років, дивилися фільми з величезною увагою і були у щирому захваті – сміялися, підспівували пісенькам, хоч вони і звучали незнайомою їм мовою. Але справжньою кульмінацією показу став момент, коли на екрані з'явились автор(к)и фільмів. Маленьким не завжди легко довгий час тримати увагу, але цього разу спілкування тривало напрочуд довго. Діти ставили влучні й цікаві питання, а знімальна група розповідала про мультфільми та їхню історію. Я не можу згадати зворушливішого Q&A – всі були насправді щасливими».
Читайте більше про анімаційні стрічки та їхніх авторів/-ок із програми DOCU/ЮНІСТЬ за посиланням, а наприкінці травня ми поділимося детальним розкладом подій, які ми неодмінно запрошуємо відвідати вас усією родиною!
22 Docudays UA проводиться за фінансової підтримки Європейського Союзу, Посольства Швеції в Україні, Міжнародного фонду «Відродження». Думки, висновки чи рекомендації не обов'язково відповідають поглядам Європейського Союзу, урядів чи благодійних організацій цих країн. Відповідальність за зміст публікації несуть винятково її автор(к)и.