Docudays UA в PinchukArtCentre

02 липня 2014

З третього липня до кінця серпня 2014 року PinchukArtCentre та міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA за підтримки Національного центру Олександра Довженка запрошують на серію публічних кінопоказів та дискусій в рамках групової виставки трьох українських художників Микити Кадана, Жанни Кадирової та Артема Волокітіна «Страх та надія». Всі події програми проходитимуть у PinchukArtCentre. Участь безкоштовна.

 

Виставка «Страх та надія» - реакція митців на нову соціально-політичну ситуацію в Україні, яка сформувалася в результаті триваючої кризи та нещодавніх подій в країні. Представлені роботи торкаються тем пам’яті, ностальгії, історії, спадщини та ролі медіа у сучасному світі, створюючи, таким чином, майданчик для дискусій, що виходять за межі образотворчого мистецтва.

 

Публічні кінопокази дозволять розкрити теми виставки у більш широкому історичному зрізі, повертаючи глядачів як до нещодавнього минулого України, так і виходячи за рамки суто вітчизняного контексту. Кінопокази супроводжуватимуться дискусіями за участі художників, кінокритиків, істориків, теоретиків, політологів, композиторів тощо.

 

У четвер, 3 липня, о 19:30 відбудеться демонстрація фільму «Назад на площу» (2012, Норвегія/Канада, 83 хв.). Разом із режисером фільму Петром Льомом глядачі стежать за долею п’ятьох людей, котрі постраждали від рук постреволюційного військового режиму в Єгипті. Навіть після перевороту новий уряд вдається до насильства й залякувань, так само, як і за часів Мубарака. Більш ніж 12 тисяч повстанців були заарештовані військовими і таємною поліцією: їх віддавали під трибунал, а часто й катували. Творчу команду стрічки «Назад на площу», що почала зйомки на початку революції, надихнула небачена доти Арабська весна. Однак через рік вони обурені щоденним порушенням основних прав людини в Єгипті.

 

У суботу, 5 липня, о 19:00 відбудеться лекція на тему «Нові тактики нових медіа», яку прочитає дослідниця медіа-арту Яніна Пруденко. Лекторка звернеться до програмної роботи одного із засновників теорії медіа у ХХ ст. Маршалла Маклуена «Розуміння медіа: зовнішні розширення людини» (1964), де він вказував на те, що художники, оскільки вони працюють у сфері людського чуттєвого, завжди першими усвідомлюють значення нових технологій та здатні незаангажовано осмислити їх потенціал у просторі художнього. Крім того, Яніна Пруденко розповість як етап «замилування» самими новими медіа переходить в емоційну сферу, де сучасні художники та куратори використовують медіа здебільшого як форму маніфестування та звернення людства до важливих проблем та криз суспільства.     

 

 

У зв’язку з обмеженою кількістю місць, попередня реєстрація на події обов'язкова. Будь ласка, телефонуйте +380 44 590 08 58. Учасники заходу допускаються в арт-центр без черги.

 

Інформація для ЗМІ!

Заявки на акредитацію, фото та відеозйомку приймаються на e-mail [email protected]

 

 

Попередній* розклад показів фільмів та дискусій:

 

3 липня, 19:30

Демонстрація фільму «Назад на площу» (реж. Петр Льом, Норвегія/Канада, 2012, 83 хв.)

 

5 липня, 19:00

Лекція на тему «Нові тактики нових медіа» від дослідниці медіа-арту Яніни Пруденко

 

8 липня, 19:00

Публічна дискусія на тему «Конструювання реальності засобами ЗМІ» з журналісткою Катериною Сєргацковою 

 

10 липня, 19:00

Демонстрація фільмів «Pussy проти Путіна» (реж. Gogol’s Wives, Росія, 2013,  60 хв.) та «Від Ірану, Розлучення» (реж. Азаде Мусаві, Куруш Атеї, Іран/Франція, 2013, 52 хв.)

Дискусія на тему «За лаштунками революції: як створюється міф» за участі арт-критика та куратора Наталії Чермалих

 

16 липня, 19:00

Лекція на тему «Конструктор пам'яті» від Олександра Зінченка, історика, журналіста та віце-директора інституту національної пам’яті України

 

17 липня, 19:00

Демонстрація фільму «Останній лімузин» (реж. Дар’я Хльосткіна, Росія, 2014,  73 хв.) 

Публічна дискусія та аналіз фільму з кінокритиком та теоретиком Надією Заваровою

 

24 липня, 19:30

Демонстрація фільму Дзиґи Вертова «Одинадцятий» (УРСР, 1928, 42 хв.), у музичному супроводі Антона Байбакова

Обговорення за участі координатора позаконкурсної програми документального кіно про мистецтво Docudays UA DOCU/ART Ольги Бірзул, композитора Антона Байбакова та художника Нікіти Кадана

 

7 серпня, 19:30

Демонстрація фільму «Щоденне повстання» (реж. Араш Т. Ріахі, Арман Т. Ріахі, Австрія/Швейцарія, 2013, 115 хв.)

Обговорення за участі журналістки Наталії Гуменюк

 

14 серпня, 19:30

Демонстрація фільму «Помаранчева зима» (реж. Андрій Загданський, США, 2007, 72 хв.)

Обговорення за участі Максима Буткевича, координатора проекту «Без кордонів», постійного модератора правозахисного конкурсу Docudays UA DOCU/ПРАВО

 

15 серпня

Літературна ніч

 

20 серпня, 19:00

Публічна дискусія на тему «Глобалізація vs національна ідентичність» за участі політолога Володимира Єрмоленка та філософа Вахтанга Кебуладзе

 

21 серпня, 19:30

Демонстрація фільму «Євромайдан. Чорновий монтаж» (Україна, 2014, 60 хв.)

Обговорення за участі авторів фільму

 

* У програму можуть бути внесені незначні зміни.  Будь ласка, слідкуйте за розкладом подій на сайті PinchukArtCentre pinchukartcentre.org

 

***

PinchukArtCentre – провідна міжнародна арт-інституція, один із найбільших і динамічних приватних центрів сучасного мистецтва в Центральній і Східній Європі. Метою PinchukArtCentre, одного із проектів Фонду Віктора Пінчука, є підтримка художньої освіти, творчості та розвитку сучасного мистецтва в Україні та світі. Арт-центр надає постійну підтримку культурному розвитку і модернізації українського мистецтва та суспільства і робить значний внесок в культурний діалог між Сходом і Заходом, між національною ідентичністю та міжнародними викликами. У числі останніх експозицій, представлених в арт-центрі: персональні виставки Джеффа Уолла, Гарі Хьюма, Олафура Еліассона, Кендіс Брайтц, Даміана Ортеги, Сергія Браткова, Субодха Гупти, Деміена Хьорста, Ждейка та Діноса Чепменів, Аніша Капура, Яна Фабра та інших. PinchukArtCentre заснував Премії для підтримки українських та міжнародних молодих митців віком до 35 років.

 

Арт-центр представляв Україну на Венеційській бієнале у 2007 та 2009 роках як організатор Українського павільйону та був учасником офіційної паралельної програми (Collateral events) 54-ї та 55-ї Венеційської бієнале у 2011 та 2013 роках з проектом «The Future Generation Art Prize@Venice».

 

Дізнайся більше: pinchukartcentre.org, facebook.com/PinchukArtCentre 

 

PinchukArtCentre

вул. Велика Васильківська/Басейна 1/3-2, Блок “А”,

Бесарабський квартал,
Київ 01 004
тел.:+38(044)590-08-58
e-mail: [email protected]

 

Прес-служба PinchukArtCentre
[email protected]
тел.:+38(044)494-11-48

Години роботи: вівторок-неділя: 12:00 – 21:00

Вихідний – понеділок

Вхід ВІЛЬНИЙ.

22 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 6 — 13 
червня 2025
ГО «Докудейз» оголошує конкурс із надання послуг у сфері фінансового …
Новини
20 січня 2025
ГО «Докудейз» оголошує конкурс із надання послуг у сфері фінансового менеджменту
Новини
20 січня 2025
ГО «Докудейз» шукає координатора/-ку співпраці з медіапартнерами та а…
Новини
20 січня 2025
ГО «Докудейз» шукає координатора/-ку співпраці з медіапартнерами та амбасадор(к)ами 22 Docudays UA
Новини
20 січня 2025
Можливість для продюсерів/-ок: open call на CPH:DOX
Новини
17 січня 2025
Можливість для продюсерів/-ок: open call на CPH:DOX
Новини
17 січня 2025
«Виявляється, це нам треба вчитися в українців»: Grand voyage кіноклу…
Культурна дипломатія
22 листопада 2024
«Виявляється, це нам треба вчитися в українців»: Grand voyage кіноклубів у Париж
Культурна дипломатія
22 листопада 2024
Відкриваємо прийом фільмів на Docudays UA-2025
Новини
01 серпня 2024
Відкриваємо прийом фільмів на Docudays UA-2025
Новини
01 серпня 2024
ГО «Докудейз» запускає проєкт LAB: DOCU/СИНТЕЗ х Архів війни
Новини
26 липня 2024
ГО «Докудейз» запускає проєкт LAB: DOCU/СИНТЕЗ х Архів війни
Новини
26 липня 2024