HOMO SCIENCE: неймовірні форми інформації

20 березня 2017

Програма HOMO SCIENCE, хоч і звертається до такого, здавалося б, прямолінійного жанру, як науково-популярна документалістика, покликана нагадати глядачам, що наукова безсторонність – це ідеал, до якого потрібно прагнути завжди, навіть попри факти, які ми бачимо перед собою. Навіть, коли ми переконані, що ідеал у нас в руках. Про три фільми програми розповідає Віктор Глонь, випусковий редактор фестивалю.

 


 

У теперішню добу постправди, коли відділяти факти від мемів стає завданням чимраз складнішим, спроби підійти до об’єктивного висвітлення та осмислення будь-якої проблематики неминуче спотикаються об боротьбу оціночних суджень. Суперечка переходить у площину винятково емоційну, де головна мета – перемогти за будь-яку ціну, чи то пак, будь-якими словами. Коли ж з’являються ще й аудіо-візуальні докази певного твердження, до пафосних пошуків істини взагалі нікому немає діла, адже ось вона правда – в усій свої красі прямісінько на екрані...

 

Легендарний режисер Вернер Герцоґ у своєму кінороздумі про всеосяжну віртуальну мережу «О Інтернет! Мрії цифрового світу» підходить до розкриття означеної теми з винятково особистісної позиції. Він розмірковує над складністю Міжмережжя, уникаючи як його ідеалізації, так і демоні- зації. Зрештою, закликає нас не забувати, що комплексні явища апріорі неможливо трактувати однозначно.

 

Менш зважений підхід пропонує стрічка Таґґарта Сіґела та Джон Бетца «Зерно: Прихована історія». Американські режисери поряд із захопливою історією про розмаїття зерен на нашій планеті, рішуче виступають проти їхньої генетичної модифікації, таким чином підміняючи наукову складову свого фільму політичною. Але досвідчений глядач Docudays UA, даруйте за банальність, зможе відділити зерна від полови, і за агітаторською спекулятивністю побачити більше, аніж хотіли донести до нас кінематографісти.

 

І нарешті, «Повзучий сад» – справжня втіха для всіх естетів-натуралістів від британських режисерів Тіма Ґребгема і Джаспера Шарпа. З одного боку це спроба спостереження за нереальним світом чи не найунікальніших організмів, що вправно ховаються від нашого неозброєного погляду. З іншого – «Повзучий сад» у заколисаній під звуками музики Джима О’Рурка атмосфері звертається до самого явища кінематографа, яке викривляючи реальність одержує змогу досліджувати справжню природу речей.

 

Усі три фільми програми HOMO SCIENCE ведуть про інформацію, про неймовірні форми, яких вона набуває, про її здатність буквально оживляти бездушні матерії... Чи то популярно, чи науково, чи видовищно, але обов’язково неоднозначно.

 

Модеруватимуть покази секції HOMO SCIENCE засновники журналу «Куншт» Кирило Бескоровайний та Дарина Кузява. Також одразу після показу фільму «Зерно: Прихована історія» 26-го березня у Синій залі Будинку кіно відбудеться дискусія «Чи таке страшне ГМО, як його малюють?».

 

На фото - кадр з фільму «О Інтернет! Мрії цифрового світу»

22 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 6 — 13 
червня 2025
17 подій Docudays UA у відкритому доступі в онлайн-кінотеатрі DOCUSPA…
Огляд програми
22 червня 2025
17 подій Docudays UA у відкритому доступі в онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE
Огляд програми
22 червня 2025
Незліченні рідкісні ресурси: підсумки Docudays UA 2025
Новини
20 червня 2025
Незліченні рідкісні ресурси: підсумки Docudays UA 2025
Новини
20 червня 2025
Docudays UA розпочав цифровізацію Каталогів української документаліст…
Культурна дипломатія
17 червня 2025
Docudays UA розпочав цифровізацію Каталогів української документалістики та презентує онлайн-видання 2019 року
Культурна дипломатія
17 червня 2025
Зустрічайте проєкти-переможці шоукейсу RAW DOC 2025
Новини
14 червня 2025
Зустрічайте проєкти-переможці шоукейсу RAW DOC 2025
Новини
14 червня 2025
Робота з пам'яттю, особлива акустика та діалог: інтерв’ю з організато…
Інтерв'ю
13 червня 2025
Робота з пам'яттю, особлива акустика та діалог: інтерв’ю з організатор(к)ами та ментор(к)ами Лабораторії
Інтерв'ю
13 червня 2025
«Кожен уламок — це пам’ять»: Сашко Долгий про нагороду для Docudays U…
Інтерв'ю
13 червня 2025
«Кожен уламок — це пам’ять»: Сашко Долгий про нагороду для Docudays UA 2025
Інтерв'ю
13 червня 2025
Вітайте переможців і переможниць Docudays UA 2025!
Новини
12 червня 2025
Вітайте переможців і переможниць Docudays UA 2025!
Новини
12 червня 2025
Щоденник крихкості та любові: режисерка Аліна Максименко про стрічку …
Інтерв'ю
12 червня 2025
Щоденник крихкості та любові: режисерка Аліна Максименко про стрічку «Зшиті кроки»
Інтерв'ю
12 червня 2025