Бути на IDFA — чому це важливо для розвитку українського кіно?

02 листопада 2020

Цього року в основному конкурсі IDFA Україну представляє нова стрічка Аліни Горлової  «Цей дощ ніколи не скінчиться». Торік цей проєкт був учасником української делегації на кінофестивалі в Амстердамі, а нині там відбудеться його світова прем'єра. Своїми фаховими спостереженнями та враженнями Аліна Горлова поділиться під час онлайн-зустрічі 20 листопада о 19:00. Модеруватиме розмову кіножурналіст Алекс Малишенко.

Традиційно трансляцію українською мовою можна буде переглянути на DOCUSPACE, на Youtube-каналі та на фестивальній Facebook-сторінці.

Амстердамський кінофорум існує понад 30 років і вже кілька десятиліть упевнено лишається на позиції головного форуму документального кіно у світі. Щороку програма фестивалю презентує близько 300 документальних фільмів, і саме тут збираються тисячі кінопрофесіоналів та професіоналок, щоб не лише переглянути нові стрічки, а й взяти участь у подіях індустрійної секції: представити свої проєкти на пітчингах, продати або придбати фільми, зав’язати нові знайомства та партнерства, зміцнити старі контакти.

Уже другий рік поспіль Docudays UA за підтримки Держкіно представляє на IDFA українську делегацію. Торік до складу делегації увійшло 10 проєктів, серед яких був і фільм «Цей дощ ніколи не скінчиться», тоді ще під робочою назвою «Поміж війн».

20 листопада о 19:00 одразу після світової прем’єри стрічки «Цей дощ ніколи не скінчиться» кіножурналіст та куратор Алекс Малишенко поговорить з режисеркою Аліною Горловою про українське документальне кіно, чому важливо щороку представляти українські проєкти на IDFA і що потрібно для того, аби влаштувати світову прем’єру свого фільму на головному кінофорумі документального кіно у світі.

У 2020 році індустрійна програма IDFA відбувається онлайн. Через обмеження такого формату в її межах ми познайомимо міжнародних гостей фестивалю з 5 новими українськими кінопроєктами.

Аліна Горлова

режисерка, продюсерка

Режисерка документальних та ігрових фільмів, режисерка монтажу. Народилася та живе в Україні. Здобула ступінь бакалавра в Київському національному університеті театру, кіно та телебачення ім. Карпенка-Карого. Знімає документальне та ігрове кіно, соціальну рекламу, відеокліпи. У 2016 році презентувала свій перший повнометражний документальний фільм «Холодний Яр. Інтро» на Одеському міжнародному кінофестивалі та «Артдокфесті». Її фільм 2017 року про ПТСР української військової «Явних проявів немає» здобув чотири нагороди на фестивалі Docudays UA та нагороду за найкращий східноєвропейський фільм під час фестивалю DOK Leipzig. Був номінований на українську кінопремію «Золота дзиґа» як найкращий документальний фільм. Її новий фільм «Цей дощ ніколи не скінчиться» був профінансований Державним агентством України з питань кіно, IDFA Bertha Fund, Doha Film Institute та латвійський кіноцентром. Ця стрічка увійшла до основного конкурсу IDFA 2020.

Алекс Малишенко

кіножурналіст і куратор

Тексти Алекса виходять у виданнях LB.ua, Moviegram, don’t Take Fake та YourArt. У фокусі його зацікавлення — українське і світове кіно. Також Алекс співзасновник і модератор некомерційного кіноклубу Polotno, де, зокрема, відбувалися покази за участю творчих груп українських фільмів.

22 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 6 — 13 
червня 2025
«Виявляється, це нам треба вчитися в українців»: Grand voyage кіноклу…
Культурна дипломатія
22 листопада 2024
«Виявляється, це нам треба вчитися в українців»: Grand voyage кіноклубів у Париж
Культурна дипломатія
22 листопада 2024
Відкриваємо прийом фільмів на Docudays UA-2025
Новини
01 серпня 2024
Відкриваємо прийом фільмів на Docudays UA-2025
Новини
01 серпня 2024
ГО «Докудейз» запускає проєкт LAB: DOCU/СИНТЕЗ х Архів війни
Новини
26 липня 2024
ГО «Докудейз» запускає проєкт LAB: DOCU/СИНТЕЗ х Архів війни
Новини
26 липня 2024