«Надзвичаний стан» – спецвипуск 19 Docudays UA

13 жовтня 2022

Концепція спецвипуску 19 Docudays UA

У березні 2022 року мав відбутися 19-й DOCUDAYS UA під назвою «Новий прекрасний світ». Ми фіналізували програму й працювали, незважаючи на тривожні новини. Ми вірили в здоровий глузд і мріяли про зустріч з нашими глядач(к)ами в кінозалах. Однак повномасштабне вторгнення РФ змусило нашу команду перенести фестиваль, не скасовуючи його.


Нарешті ми маємо нову дату нашої зустрічі. З 11 по 13 листопада ми запрошуємо всіх до кінотеатру «Жовтень» на документальний вікенд «Надзвичайний стан». Надзвичайний стан — це виняткова ситуація, коли всі інші теми поставлені на паузу, а звичне життя, державні механізми, глобальні інструменти безпеки, особисті плани на майбутнє потребують щоденного аналізу й перегляду.

Відкриватиме фестиваль стрічка «Маріуполіс 2» литовського документаліста Мантаса Кведаравічюса. Фільм нагороджено спеціальною відзнакою журі «Золоте око» на фестивалі в Каннах. На згадку про видатного литовського режисера, якого під час зйомок полонили та вбили росіяни на околицях Маріуполя, ми покажемо і його попередній фільм — «Маріуполіс». 


Цей диптих дає змогу зрозуміти красу й парадоксальність міста, яке багато років досліджував режисер. Міста, що стало для нас усіх міфом, а зараз — практично зруйноване, і яке нам належить звільнити.

Ми також підготували блок актуальних короткометражних фільмів, знятих українськими режисер(к)ами від початку війни. Але також переглянемо найкраще з Міжнародної програми 19-го DOCUDAYS UA, яку готували для вас взимку. Запросимо вас на новий VR-фільм у межах Міждисциплінарної програми DOCU/SYNTHESIS.


Покази у столиці стануть початком Мандрівного фестивалю, який щороку відбувається в регіонах. А для тих наших глядачів/-ок, які знаходяться за кордоном, ми пропонуємо долучитися до онлайн-подій та дискусій RIGHTS NOW! на DOCUSPACE.


Візуальне рішення спецвипуску 19 Docudays UA

Ми вирішили зберегти зображення, згенероване штучним інтелектом на запит «Новий прекрасний світ». Це була тема фестивалю, який ми готували до самого моменту повномасштабного вторгнення. 


Зараз ми лише додали до цього зображення смуги, які нагадують заклеєне скотчем вікно. Їх клеять під час надзвичайного стану, аби вберегтись від уламків скла під час вибухів і прильотів ворожих ракет. Залишаємо цей пейзаж за вікном як образ нашої перемоги, відбудови країни та усіх відкладених планів, до яких зможемо повернутися.

Ми також створили анімовану версію віжуала для цифрових платформ — із кольоровим тлом, яке постійно пульсує та змінюється. Де колір — це і є стан, який весь час трансформується і який нам належить фіксувати.
_______

Спецвипуск 19 Docudays UA відбувається за підтримки Посольства Швеції в Україні, Стабілізаційного фонду культури та освіти 2022 Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Гете-Інституту, Європейського культурного фонду, International Media Support, Українсько-данського молодіжного дому, Посольства Швейцарії в Україні та Польського Інституту в Києві. Інклюзивність фестивалю підтримують «Ощадбанк» та Mastercard.

Думки, висновки чи рекомендації не обов'язково відбивають погляди урядів, благодійних організацій чи компаній цих країн. Відповідальність за зміст публікації несуть винятково його автор(к)и.

 
21 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 31 — 9 
травня
червня 2024
Грані незламності: показ та обговорення документального фільму «Євром…
Новини
19 лютого 2024
Грані незламності: показ та обговорення документального фільму «Євромайдан. Чорновий монтаж»
Новини
19 лютого 2024
Запрошуємо до студентського журі Docudays UA-2024!
Новини
16 лютого 2024
Запрошуємо до студентського журі Docudays UA-2024!
Новини
16 лютого 2024
Катерина Горностай: «Прикол Docudays UA в тому, що це фестиваль докум…
Інтерв'ю
08 лютого 2024
Катерина Горностай: «Прикол Docudays UA в тому, що це фестиваль документального кіно, про який ніколи не знімали нічого на відео»
Інтерв'ю
08 лютого 2024
Каталог української документалістики
Новини
07 лютого 2024
Каталог української документалістики
Новини
07 лютого 2024
Конкурс на послуги з координування кінопрограм
Новини
18 січня 2024
Конкурс на послуги з координування кінопрограм
Новини
18 січня 2024