Огляд програми

Спеціальні події ювілейного 20 Docudays UA

26 травня 2023

Для особливого ювілейного фестивалю ми підготували низку спеціальних кіносеансів, з-поміж яких: урочистий показ до відкриття, кураторські співпраці, особливі тематичні фільми, кінопрем’єра на завершення Docudays UA та три глядацькі дні. 

Розпочнемо з історій дорослішання підлітків на тлі війни на Сході України, які оповідає фільм-відкриття 20 Docudays UA «Ми не згаснемо» Аліси Коваленко. Це ніжний портрет молодого покоління з прифронтових містечок. Похмура реальність не здатна зламати планів героїв і героїнь, які продовжують боротися й сміливо йти назустріч своїм мріям. Світова прем’єра стрічки відбулася на Берлінському кінофестивалі, де вона змагалася за «Кришталевого ведмедя».


кадр з фільму «Ми не згаснемо»

З-поміж особливих подій фестивалю спільний із Краківським кінофестивалем показ фільму «Жодних слонів в кімнаті» Клари Клейнінґер. Це показ вдячності та солідарності з краківськими друзями, які торік підтримали нас, надавши свій кіномайданчик для показу конкурсної програми DOCU/УКРАЇНА. Нині ми раді приймати в себе стрічку з цьогорічного національного конкурсу Краківського кінофестивалю.

Також на вас чекає показ «Назовні» — стрічки режисерки Ольги Журби про життя підлітка Роми, випускника центру реабілітації для дітей, які позбавлені батьківського піклування. Фільм здобув премію The Willy Brandt Documentary Film Award for Freedom and Human Rights.

кадр з фільму «Лариса Кадочникова. Війна»

Ми покажемо «Коли весна прийшла в Бучу» Міли Тешаєвої та Маркуса Ленца. Фільм оповідає про щемкий та кропіткий процес відновлення Київщини після деокупації. Картина отримала приз глядацьких симпатій в категорії «Найкращий документальний фільм середньої довжини» на кінофестивалі Hot Docs. Ще однією спеціальною подією стане показ фільму «Лариса Кадочникова. Війна» Дмитра Томашпольського. Стрічка зосереджена на змінах, які весною 2022 відбувалися з Києвом і людьми зі сфери мистецтва та культури.


До ювілею Docudays UA ми влаштовуємо кінопоказ про Docudays UA. Фільм «П'ятниця, субота, неділя» Катерини Горностай зафіксував роботу фестивальної команди над кіновікендом «Надзвичайний стан», що в листопаді 2022 року відбувся в Києві.


Закриє 20 Docudays UA українська прем’єра нового фільму Сергія Буковського «Іван і Марта». Це відверта кінооповідь про життя та творчість видатного українського дисидента, письменника-шістдесятника й літературознавця Івана Дзюби та його дружини Марти. 


Ексклюзивно після закриття фестивалю на вас чекатимуть три глядацькі дні: 9–11 червня ми повторно покажемо стрічки-переможниці конкурсних програм та фестивальні хіти. Усі кінопокази відбуватимуться в кінотеатрах «Жовтень» та KINO42.

Розклад показів та подій, а також квитки — за посиланням.


Чільне фото: кадр з фільму «Жодних слонів в кімнаті»

_______
Ювілейний 20 Docudays UA відбувається за підтримки Посольства Швеції в Україні, Посольства Швейцарії в Україні, Українського культурного фонду, Посольства США в Україні, Посольства Ірландії в Україні, Посольства Данії в Україні, Посольства Бразилії в Україні, Польського інституту в Києві та Чеського центру Київ. Думки, висновки чи рекомендації не обов'язково відбивають погляди урядів чи благодійних організацій цих країн. Відповідальність за зміст публікації несуть винятково його автор(к)и.

21 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 31 — 9 
травня
червня 2024
Комікс «Разом — за безпечні пологи!»: подбайте про свої права
Новини
13 вересня 2023
Комікс «Разом — за безпечні пологи!»: подбайте про свої права
Новини
13 вересня 2023
Документальне кіно як рушійна сила адвокаційних кампаній
DOCU/БЛОГ
10 серпня 2023
Документальне кіно як рушійна сила адвокаційних кампаній
DOCU/БЛОГ
10 серпня 2023
Відкриваємо прийом фільмів на Docudays UA-2024
Новини
01 серпня 2023
Відкриваємо прийом фільмів на Docudays UA-2024
Новини
01 серпня 2023