DOCU/ЖИТТЯ

 

Головний приз

КРІСЛО ТВОГО БАТЬКА

реж. Алекс Лора, Антоніо Тібальді

Італія-США-Іспанія

2015, 74’

 

За величне та тонке зображення прихованого та клаустрофобного світу, наповненого пам’яттю та болем. Режисери прекрасно усвідомлюють завдання кінематографічного успіху, що створює один з найбільш всеохопних людських портретів серед тих, які ми мали нагоду коли-небудь побачити. Це простий, але великий фільм.

 

Особлива відзнака

VARTA 1, ЛЬВІВ, УКРАЇНА

реж. Юрій Грицина

Україна

2015, 63’

 

Цей повністю оригінальний погляд ознайомив нас із неймовірно захопливим кінематографічним голосом в українському ландшафті. Зображуючи мистецьку мужність, режисер наважився обрати позашляхову оповідь епічної події, повністю розриваючи при цьому форму документалістики в захопливий спосіб.

 

DOCU/ПРАВО

 

Головний приз

ЗВІТЬ МЕНЕ МАРІАННОЮ

реж. Кароліна Бєлявська

Польща

2015, 75’

 

За людяність, вміння відстоювати свої права, не дивлячись на зовнішні та внутрішні перешкоди, всупереч фізичному болю і несприйняттю оточення.

Почесний диплом

ЦЕНЗУРОВАНІ ГОЛОСИ

реж. Мор Луші

Ізраїль-Німеччина

2015, 87’


За сильну і важливу історичну та архівну роботу. За роздуми над складними питаннями через сумніви солдатів, які оголюють потворне обличчя війни.

 

Почесний диплом
СЕРЕД ВІРЯН
реж. Гемаль Тріведі, Могаммед Алі Накві

США-Пакистан

2015, 84’

 

За відображення складних суперечностей всередині мусульманського світу і здатності громадянського суспільства чинити спротив безвихідному колу насильства. За надання слова кожній зі сторін, коли здається, що діалог неможливий.

 

DOCU/КОРОТКО

 

Головний приз

КІНЕЦЬ СВІТУ
реж. Моніка Павлючук

Польща

2015, 40’

 

Фільм природної проникливості, ця водночас чуттєва, виважена та добре структурована стрічка розглядає самотність, бажання, турботу, причетність та мужність у буденному житті місті, роблячи сильне твердження про визначальний вплив через людяність та мистецтво слухати.

 

Cпеціальна відзнака

САЛАМАНКА

реж. Руслан Фєдотов, Аляксандра Кулак

Росія

2015, 41’

 

Фільм вибудований навколо потужних візуальних композицій, які насправді залишаються з тобою. Цей гармонійний і поетичний фільм розглядає вирішальні миті, в які ми приймаємо найскладніші рішення у нашому житті, з дитинства до старості, з винятковим поглядом всередині ізольованої спільноти.

 

DOCU/УКРАЇНА

 

Головний приз
ЛЮДИ, ЯКІ ПРИЙШЛИ ДО ВЛАДИ

реж. Олексій Радинський, Томаш Рафа

Україна

2015, 17’

 

Цей фільм є водночас жорстким, суперечливим та зрозумілим. Цей енергійний фільм створений з безпосередністю, від якої неможливо відвернутися. Він висуває здогадки та надає доступ до надзвичайно складної ситуації насилля, конфлікту та ілюзій.

 

Особлива відзнака

REVE TA STOHNE ON TOUR

реж. Надія Парфан

Польща-Україна

2016, 30'

 

Солодко-гірка, трагікомічна та універсальна історія про мистецьку боротьбу та дружбу була нашим емоційним улюбленцем, який показує дивовижну симпатію двох героїв та створює атмосферу щиро і органічно.

 

ПРИЗ СТУДЕНТCЬКОГО ЖУРІ

ПАНОРАМА

реж. Юрій Шилов

Україна

2015, 27’

 

За процвітання кіномистецтва.

 

ПРИЗ ІМЕНІ АНДРІЯ МАТРОСОВА ВІД ОРГАНІЗАТОРІВ DOCUDAYS UA

 

ДЕСЯТЬ СЕКУНД

реж. Юлія Гонтарук

Україна

2016, 69’

 

За створення переконливого відчуття хиткості та вразливості життя. За вміння чути, любити і приймати людей з усіма їхніми суперечностями. За майстерне зображення всепоглинаючого відчаю й непереможного оптимізму, поєднаних  в одних і тих же людях в момент трагічних обстрілів Маріуполя.

 

ПРИЗ ГЛЯДАЦЬКИХ СИМПАТІЙ

 

ДЕВІД І Я

реж. Рей Клонскі, Марк Леймі

Канада, 79’

 

Також кінофестивальний дистриб’ютор LETTER TO FEST обрав найкращий український документальний фільм програми Docudays UA-2016. Це стрічка «Панорама» Юрія Шилова. Приз від дистриб'ютора - сертифікат на безкоштовну подачу фільму на 50 міжнародних кінофестивалів.