Диктатура та авторитаризм: три історії з України, Росії та Бразилії

17 березня 2012

«Чи має шанс авторитаризм в Україні?» – це питання стало основною темою фестивалю, тому увесь фестивальний тиждень буде насичений показами фільмів та дискусіями, присвяченими захисту свободи слова, мирних зібрань, аналізу тоталітарних режимів та методів боротьби з ними в різних країнах світу. Зокрема, у суботу, неділю та понеділок о 19.00 у Синій залі Будинку кіно демонструватиметься спеціальна програма  фільмів «Диктатура та авторитаризм».

 

 

 

Почнеться вона з фільму «Україна. Точка відліку» відомого українського документаліста Сергія Буковського та Світлани Залоги. Їхня стрічка детально простежує події трьох років української історії, а саме 1989, 1990 та 1991. Серед учасників фільму – низка відомих особистостей: Леонід Кравчук, перший Президент України, Станіслав Шушкевич, колишній голова білоруського парламенту, Геннадій Бурбуліс, колишній Держсекретар Російської Федерації, Джеймс Бейкер, колишній Держсекретар США, політолог Збігнєв Бжезинський, а також сучасні українські мислителі: Мирослав Попович, Левко Лук’яненко, Семен Глузман, Оксана Забужко. Використано багато архівних матеріалів, деякі з них – доволі рідкісні. Субота, 19.00

 

У бразильсько-французькій стрічці «Щоденник, листи, революції» режисерка Флавія Кастро показує історію свого батька, бразильського журналіста та активіста Цельза Кастро, який був вбитий пострілом з дробовика у квартирі чоловіка, підозрюваного у зв'язках з екс-нацистами. На межі розслідування та щоденника фільм  розповідає про долю родини, яка була пов'язана з мріями та сподіваннями усього покоління активістів Латинської Америки. Неділя, 19.30.

 

Скандально відомий фільм німця Сиріла Туші «Ходорковський», що має проблеми з кінопрокатом у Росії, розповідає про перетворення найбагатшого росіянина Михаїла Ходорковського з ідеального соціаліста  на ідеального капіталіста, і, нарешті, у сибірській в’язниці, – на ідеального мученика. Чому він кинув виклик президенту Путіну і повернувся у Росію знаючи, що буде ув’язнений? Чому не залишився у вигнанні з кількома мільярдами? Прем’єра фільму відбулася на Берлінале 2011 р. Понеділок, 19.00.

Слідкуйте за розкладом. Можливі зміни.

19 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
25 – 
березня
3
квітня 2022