Як працюватиме DOCU/ТИЖДЕНЬ у школах

25 вересня 2019

Docudays UA запустив новий освітній проект – шкільний DOCU/ТИЖДЕНЬ проти булінгу. Уже в жовтні взяти участь у цій програмі зможуть перші 200 шкіл. Про нову ініціативу розповідає її координаторка Олена Шульга.

 

Ми хочемо, щоб кожна дитина незалежно від середовища, у якому вона перебуває – цифровому чи в школі, почувалася захищеною. Щоб забезпечити необхідний рівень безпеки, нам потрібна не лише ефективна державна політика, а й усвідомлення проблеми освітянами, батьками, дітьми та й загалом суспільством.

 

Тому за підтримки Міністерства освіти та науки України, правозахисників/-ць та психологів/-инь у межах Кампанії проти кібербулінгу ми розробили освітню програму DOCU/ТИЖНЯ проти булінгу для учнів українських шкіл.

 

Основа DOCU/ТИЖНЯ – застосування документального кіно про права людини як нового освітнього інструменту, що дає можливість учителям говорити з учнями про складне за допомогою реальних історій з життя й мотивує до спільного пошуку рішень проблеми.

 

Для показу та обговорення з учнями 8–11 класів ми підготували фільм «Булер» американського режисера Лі Гірша. Це історія двох підлітків, які піддаються цькуванню і дає нам можливість разом з героями пережити весь спектр емоцій, що їх охоплює. Таким чином режисер виявляє проблему, яка виходить за межі географічних, расових, етнічних та економічних кордонів.

 

Друга стрічка, яку ми вибрали для показу учням 5–7 класів, – «Джованні та балет на воді» голландської режисерки Астрід Буссінк. Фільм розповідає нам про мрію й непростий шлях її досягнення десятирічного Джованні, який хоче стати першим хлопчиком, що візьме участь у Чемпіонаті Нідерландів із синхронного плавання. Оскільки цей вид спорту вважається «дівчачим», не всі розуміють прагнення хлопця. Фільм вчить приймати інших такими, як вони є, та поважати їхній вибір.

 

Окрім кінематографічної програми, DOCU/ТИЖДЕНЬ охоплює методичні напрацювання для проведення серії тематичних уроків, присвячених як основам розуміння документальних фільмів, так і ознакам, методам протидії та наслідкам булінгу та кібербулінгу.

 

Більше – читайте тут.

 

Реєстрація триває до 27 вересня включно на сайті bullyingstop.org.ua. Участь у проекті безкоштовна, але відбір шкіл-учасниць відбуватиметься на конкурсній основі.

21 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 31 — 9 
травня
червня 2024
Комікс «Разом — за безпечні пологи!»: подбайте про свої права
Новини
13 вересня 2023
Комікс «Разом — за безпечні пологи!»: подбайте про свої права
Новини
13 вересня 2023
Документальне кіно як рушійна сила адвокаційних кампаній
DOCU/БЛОГ
10 серпня 2023
Документальне кіно як рушійна сила адвокаційних кампаній
DOCU/БЛОГ
10 серпня 2023
Відкриваємо прийом фільмів на Docudays UA-2024
Новини
01 серпня 2023
Відкриваємо прийом фільмів на Docudays UA-2024
Новини
01 серпня 2023