Історії, що хвилюють: гід правозахисною програмою RIGHTS NOW!

24 лютого 2020

Коли дитинство минає, доросле життя зустрічає тебе новими випробуваннями. Запитань стає все більше, але часто оточення не сприяє відвертій розмові та можливості говорити про свої проблеми публічно. Цього року в межах правозахисної програми RIGHTS NOW! ми прагнемо створити такий безпечний простір, де разом з батьками та дітьми обговоримо, як дорослішати без зайвих травм, давати відсіч стереотипам, як навчати(ся) без дискримінації й будувати довірливі стосунки вдома та в школі.

 

Програма RIGHTS NOW! триває п’ять днів, кожен з яких розкриває певну тему: «Кібербулінг», «Сім'я», «Активізм», «Війна» та «Рівність». Кожен день завершуватиметься панельною дискусією. Під час обговорень ми разом із фахівцями та фахівчинями з громадського та державного сектору поговоримо, як подолати насильство в сім'ї, про кібербулінг та молодіжний активізм, про порушення прав дітей у Криму та на Донбасі й про поширені кліше щодо ВІЛ-позитивних дітей. Розповідаємо про ключові заходи правозахисної програми.

 

Вхід на всі події RIGHTS NOW! вільний.

Події відбуватимуться в креативному просторі IZONE та кафе кінотеатру «Жовтень».

 

21 БЕРЕЗНЯ

 

Іноді, щоб подолати якусь проблему, дитині важливо почути, як із цим впоралися інші. До участі в багатьох подіях RIGHTS NOW! ми запросили людей, які пережили ту чи іншу проблему, аби вони поділилися своїм досвідом та міркуваннями.

 

Усі охочі зможуть познайомитись з онлайн-платформою «Історії, які зворушують» (13:30-15:00), що презентує досвід підлітків, які стикнулися з різними проявами дискримінації: ненавистю, упередженнями, булінгом. Після цього о 15:30 запрошуємо на презентацію коміксу «Я тобі не кицька: маленька книжка для дівчат про власні кордони» за участю авторів.

 

О 17:30 під час дискусії, присвяченої онлайн-цькуванням, експерт(к)и Всеукраїнської кампанії проти кібербулінгу Docudays UA презентують унікальне аналітичне дослідження про попередження та протидію цькувань в інтернеті. Після цього відбудеться показ трьох документальних анімаційних роликів про онлайн-цькування, які стали одним з результатів роботи Кампанії. 

 

22 БЕРЕЗНЯ

 

Під час круглого столу «Дітям потрібен шериф» (10:30-12:30) автор(к)и проєкту «Шерифи для нових громад» розкажуть, як якісна організація  безпечного середовища в громадах впливає на дотримання прав дітей.  А о 15:30 ексклюзивно для фестивалю Docudays UA популярний інтернет-мем Гусь «розповість» про права дітей, навіщо вони їм потрібні і як це пов’язано з нашим повсякденням. Це тренінг «Про права дітей простою мовою» та презентація серії ілюстрацій від інтернет-мему Гусь.

 

23 БЕРЕЗНЯ

 

Цей день ми присвятимо активізму та проблемі нападів на громадських активістів та активісток в Україні. У межах розмови «Утиски молодих екоактивістів/-ок в Україні та світі» (15:30–17:00) молоді активіст(к)и екологічних рухів поділяться історіями, які сталися з ними під час організації, проведення чи просування акцій проти зміни клімату та за збереження довкілля.

 

24 БЕРЕЗНЯ

 

Цього дня ми будемо говорити про те, як військовий конфлікт на сході України та анексія Криму вплинули на життя дітей – як у прифронтових зонах, так і безпосередньо на окупованих територіях. О 15:00 порушення прав дітей у Криму обговорять під час дискусії «Дитинство в окупованому Криму: зі зброєю в руках та без права бути українцем».

 

25 БЕРЕЗНЯ

 

Чим відрізняється гендер від статі та чому це потрібно знати в роботі з підлітками, що таке гендерно чутливий підхід в освіті та як розпізнавати гендерні та інші стереотипи – цим питанням буде присвячено останній день програми RIGHTS NOW!

 

Для освітян(ок) буде корисною дискусія о 14:00 «Як навчати без дискримінації?».  Продовжить цей день соціальний театр з виставою «Вони нас переплутали й убили мого брата: історія ЛГБТ-біженця із Сомалі».

 

Окрема подія презентуватиме «Програму відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину». Проєкт стартував торік в Україні, і завдяки йому лише за перший рік з кримінального процесу вивели 50 дітей. А це – 50 врятованих життів. Про їхні історії ви дізнаєтесь під час заходу «Mama I’m a criminal: як відновне правосуддя дає дітям другий шанс» (13:00–13:30).

 

 

Доповнять програму RIGHTS NOW! покази документальних фільмів. Стрічки допоможуть глибше зануритись у тему дня та побачити додаткові аспекти запропонованих панельних дискусій. Зокрема, ви побачите документальні фільми з головної кінопрограми «Teen Spirit» та DOCU/KIDS. 

 

Також запрошуємо протягом фестивальних днів об 11:30 випити кави з правозахисниками/-цями та активіст(к)ами. Під час зустрічей у форматі «Кава з правозахисниками» поговоримо про освітні можливості  для дітей в інтернатах, сексуальну освіту, а на досвіді DOCU/КЛУБів розкажемо, як документальне кіно допомагає у вирішенні конкретних проблем у суспільстві.

 

Поборотися з власними упередженнями та стереотипами запрошуємо до нашої «Живої  бібліотеки», де можна обрати людину-«книгу» з «інакшим» життєвим досвідом і поставити їй питання, які вас хвилюють.

 

Нам неабияк важлива ваша підтримка – зробити внесок на розвиток Docudays UA і долучитися до клубу друзів DOCU/CITIZEN можна за посиланням.

17 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
20–29
березня 2020
Українське кіно під загрозою: звернення до прем'єр-міністра
Новини
Українське кіно під загрозою: звернення до прем'єр-міністра
Спільно з українськими кінематографіст(к)ами закликаємо не скорочувати фінансування українського кіно
Новини
Звернення про недопущення створення консультради з «представниками ОР…
Новини
Звернення про недопущення створення консультради з «представниками ОРДЛО»
Новини
FAQ про абонементи та акредитації
Новини
FAQ про абонементи та акредитації
У контексті перенесення фестивалю
Новини
Docudays UA перенесено у зв'язку з карантином
Новини
Docudays UA перенесено у зв'язку з карантином
Новини
DOCU/ТАБІР: документальні канікули для дітей і підлітків
Новини
DOCU/ТАБІР: документальні канікули для дітей і підлітків
Вивчайте детальний розклад подій
Новини
Вибачте. Зображення відсутнє: фільми-подорожі, фільми-есе
Новини
Вибачте. Зображення відсутнє: фільми-подорожі, фільми-есе
Новини
Кіноесе як розрив, як чиста впертість
Новини
Кіноесе як розрив, як чиста впертість
Про фестивальну кінопрограму «Вибачте. Зображення відсутнє»
Новини
Meet Professionals: знайомтеся з експерт(к)ами кіноіндустрії особисто
DOCU/ПРО
Meet Professionals: знайомтеся з експерт(к)ами кіноіндустрії особисто
DOCU/ПРО